Спецможливості
Новини

Після ухвалення "земельного" закону слід подбати про підтримку фермерів, - експерт

14.04.2020
650
Після ухвалення "земельного" закону слід подбати про підтримку фермерів, - експерт фото, ілюстрація

Ухвалення закону про землю - перший позитивний крок у земельній реформі, але він вимагає продовження. Зокрема, слід надати повноважень Фонду підтримки фермерів, щоб він став фондом довгострокового кредитування фермерів для купівлі землі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Таку думку висловила гендиректор Центру аграрних реформ, доктор економічних наук Любов Молдаван, відповідаючи на запитання, як вона оцінює закон про ринок землі.

"Закон прийнято, Верховна Рада свою роботу зробила. Зроблено позитивний крок, що початок вільного обігу земель розпочато з переважного права на її купівлю фізичними особами. Це правильно, ця позиція збіглася з тим, що вважає аграрна наука. Бо ми (науковці) зверталися офіційно до перших осіб держави, виходячи не з власного бачення, а спираючись на світову практику. Ринок землі існує століттями, і варто слідувати вивіреній практиці та уникати чужих помилок. Але треба зробити ще кілька правильних кроків у цьому напрямку", - заявила Молдаван.

Зокрема, на її думку, слід надати повноважень існуючому Фонду підтримки фермерів, щоб він став фондом довгострокового кредитування фермерів для купівлі землі.

"Ми описували, як це працює в інших країнах, і наполягали на створенні Агентства регулювання. Побоююся, що через нашу нерозважливість поточні питання будуть заважати продовжувати реформу в правильному напрямку. Це все слід встигнути до 2023 року, допоки право купівлі землі є лише у фізосіб", - додала експерт.

Вона також зазначила, що зараз працює над тим, щоб в українське законодавство було введено сім регламентів Євросоюзу, які зобов’язують аграрних виробників дбати про родючість ґрунтів.

"Земля чимдалі, тим більш критичним ресурсом ставатиме, ну треба ж навчитися заглядати у майбутнє! Населення збільшується, землі від експлуатації виснажуються. Це повинно стати усвідомленням кожного навіть не політика, а й освіченої людини: рослина – це сонце, вода та земля, з якої рослина вбирає увесь спектр мікроелементів, фосфор, кальцій, калій. Щоб земля зберігала стан, їй це все треба повертати. Це підручник та довідник аграрного господарства. Повертати мікроелементи та вносити органіку — це обов’язково, і це у нас робиться або мізерно, або не робиться", - зауважила вчена.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0