Спецможливості
Новини

Після оновлення рекордів ціни на рослинні олії почали опускатися

12.01.2021
801
Після оновлення рекордів ціни на рослинні олії почали опускатися фото, ілюстрація

Минулого тижня біржові котирування соєвої та пальмової олії вкотре оновили максимуми на тлі тривалих страйків в Аргентині спочатку портових робітників і потім фермерів, які майже на місяць зупинили експорт соєвого шроту та олії, сої та кукурудзи, що призвело до стрімкого зростання світових цін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Після триденного страйку фермерів, незадоволених забороною експорту кукурудзи, вчора влада Аргентини скасувала повну заборону експорту та запровадила обмеження експортних продажів кукурудзи до 1 березня.

Проблеми з експортом та дефіцит опадів в Аргентині стали основними чинниками подорожчання соєвої олії, тоді як ціни на пальмову олію росли на тлі скорочення виробництва та активізації попиту внаслідок обмежених пропозицій соєвої та соняшникової олії.

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії протягом першого тижня року виросли на 7,7% до рекордних 3877 рінггитів/т або 957 $/т. Проте внаслідок скорочення відвантажень по мірі відновлення експорту з Аргентини протягом другого тижня січня ціни на пальмову олію знизилися на 2% до 3797 рінггитів/т або 937,5 $/т.

За даними Ради з пальмової олії Малайзії (МРОВ), в грудні запаси пальмової олії в країні зменшилися на 19% до найнижчого з липня 2007 р рівня — 1,26 млн т, хоча це й перевищило експертні очікування. При цьому експорт виріс у порівнянні з листопадом на 24%, що сприяло зростанню цін. Але у першій декаді січня, за даними сюрвейєрів, експорт пальмової олії скоротився у порівнянні з аналогічним періодом грудня на 35%. Крім того, на ціни тисне зниження нафтових котирувань на світових біржах.

Ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго минулого тижня сягнули 970 $/т, проте за останні два дні знизилися на 2,7% до 943 $/т слідом за зниженням цін на нафту та пальмову олію.

Нещодавні дощі в Аргентині покращать стан посівів сої та зменшать дефіцит вологи, тому поки зарано говорити про зниження прогнозів виробництва. Аналітики очікують, що у січневому звіті USDA прогнози врожаю сої в Аргентині та Бразилії будуть зменшені на 1-1,5 млн т.

На тлі проблем з експортом соєвої олії українська соняшникова олія подорожчала до рекордних 1300 $/т FOB, хоча покупці не готові платити більше 1250-1280 $/т FOB.

Інтерв'ю
Віктор Шеремета, заступник Міністра АПК з питань фермерства
На початку жовтня в Міністерстві аграрної політики та продовольства була введена окрема посада заступника міністра з питань фермерства. Ним став Віктор Шеремета, який раніше обіймав посаду Віце-президента Асоціації фермерів і... Подробнее
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0