Спецможливості
Новини

Посівна на Черкащині: орний шар ґрунту сухий

16:00 • Сьогодні
95
Посівна на Черкащині: орний шар ґрунту сухий фото, ілюстрація
На Черкащині через відсутність дощу, станом на 23 вересня — дефіцит вологи та ґрунтова засуха. Така сухість ґрунту фіксується вдруге після 2019 року, розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.
 
Значний дефіцит опадів зберігається на Черкащині через теплу погоду, адже дощу не було три місяці, а на Смілянщині практично шість місяців, пояснив синоптик:
 
«Згідно зі спостереженнями за останні 30 років, у середині вересня така сухість ґрунту по всій області — вдруге після 2019 року. Також цьогоріч дуже висока температура землі на глибині десяти сантиметрів 19-21°, при нормі 14°».
 
Такі погодні умови не дають можливості аграріям масово розпочати посівну, пояснив Віталій Постригань:
«Відтак наразі масово розпочати посівну кампанію озимих зернових не можна, бо це не забезпечить появу нормальних сходів озимого ріпаку та може призвести до коригування запланованої посівної площі».
За останніми спостереженнями, орний шар ґрунту сухий. Лише на окремих площах поповнення вологою відбулося до глибини 10-12 сантиметрів, і ця волога може сприяти проростанню зерна. За словами синоптика, оптимальні строки сівби озимої пшениці на Черкащині тривають до 25 вересня, а допустимі — до 10 жовтня.
 
Також, зі слів Віталія Постригання, нині в області утримується найвищий рівень пожежної небезпеки, що є небезпечним фактором виникнення пожеж на природі. Спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння.
 
За словами речниці Головного управління поліції Черкащини Зоя Вовк, за спалювання сухостою передбачені штрафи. Штраф за випалювання стерні, луків та пасовищ — до 6 120 гривень для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на території об'єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень. Також окремо передбачений штраф за знищення або пошкодження лісу — до 15 300 гривень, а для посадовців — удвічі більше.

Інтерв'ю
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее

1
0