Спецможливості
Новини

ПОРТ “НІКА-ТЕРА” РЕАЛІЗУВАВ ПРОЄКТ ЗІ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕРЕВАЛКИ РІДКИХ ДОБРИВ

08.02.2022
809
ПОРТ “НІКА-ТЕРА” РЕАЛІЗУВАВ ПРОЄКТ ЗІ ЗБІЛЬШЕННЯ ПЕРЕВАЛКИ РІДКИХ ДОБРИВ фото, ілюстрація

Підприємство, що входить до Group DF, ввело в експлуатацію потужності одноразового зберігання КАС обсягом 6 тис. тонн, до кінця лютого планується їхнє збільшення до 15 тис. тонн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт підприємства.

В рамках проєкту проведено реконструкцію та розширення станції розвантаження вагонів під перевалку КАС із залізничних цистерн на борт танкерів; прокладено два трубопроводи загальною протяжністю близько 1800 м для транспортування рідких добрив; в експлуатацію введено резервуари для накопичення та зберігання азотних добрив; вся технологічна інфраструктура для перевалки КАС утеплена та оснащена підігрівом. Інвестиції в проєкт склали понад 22,2 млн гривень.

На першому етапі оптимізації процесу перевалки добрив створено потужності для одноразового зберігання 6 тис. тонн КАС, а вже до кінця зими планується майже триразове їх збільшення до 15 тис. тонн.

«На світовому ринку спостерігається стрімке зростання споживання КАС серед аграріїв. Проаналізувавши тенденцію, було прийнято рішення поліпшити інфраструктуру, необхідну для перевалки рідких добрив на експорт. Всі елементи цього проєкту важливі, але особливо важливо, що ми створили потужності для одноразового зберігання рідких добрив. Це дає нам виробничу гнучкість, дозволяє більш ефективно обслуговувати клієнтів, які відправляють рідкі добрива в інші країни. Це крок, який в першу чергу збільшить експортні можливості українських виробників добрив. Ми й далі будемо розширювати асортимент вантажів, з якими працюємо. Швидка адаптація і модернізація потужностей під нові запити клієнтів вкрай важлива в умовах жорсткої конкуренції за вантажопотоки», — прокоментував генеральний директор порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

В рамках програми зі збільшення пропускної спроможності порту «Ніка-Тера», були побудовані та здані в експлуатацію залізничні колії, довжиною понад 23 кілометри з 12 централізованими та 42 ручними вузлами стрілочних перекладів. Збільшено кількість власних тепловозів до 10 одиниць. На підприємстві функціонує 5 спеціальних вагових комплексів для розвантаження вагонів. Для оптимізації логістичних операцій планується будівництво додаткових вагових залізничних комплексів. Також порт має власне локомотивне депо для технічного обслуговування та ремонту тепловозів.

За оцінками аналітиків Group DF, український ринок споживає в рік близько 1,3 млн тонн КАС. У жовтні 2021 року порт вперше здійснив перевалку рідкого КАСу з танкера каботажного плавання в морський танкер. Добрива було вироблено «Черкаським Азотом». Загалом Group DF вклала у порт понад 1,5 млрд гривень. Інвестиції в комплекс із перевалки КАС відкриють насамперед можливості для підприємств Group DF. 

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0