Спецможливості
Новини

Польща зібрала менше овочів, ніж очікувалося

27.12.2018
941
Польща зібрала менше овочів, ніж очікувалося фото, ілюстрація

Головне управління статистики Польщі (GUS) опублікувало фінальні дані виробництва овочів в країні, згідно з якими польські фермери зібрали навіть менше овочів, ніж прогнозувалося у вересні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт УкрАгроКонсалт.

Зокрема, в 2018 році валовий збір овочів в Польщі склав 4,1 млн тонн, а не 4,2 млн тонн, як очікувалося раніше. Таким чином, виробництво овочів в країні в поточному сезоні знизилося на 10%.

Найбільш істотне скорочення врожаю спостерігається в сегменті цибулі - відразу на 15% по відношенню до результату 2017 року. Згідно з остаточними підрахунками, польські фермери зібрали навіть на 10 тис.тонн менше цієї продукції, ніж прогнозувалося восени, а саме - 565 тис.тонн.

Виробництво моркви та буряка знизилося на 12% і 11% відповідно та склали 730 тис.тонн і 300 тис.тонн. Відзначимо, що урожай буряка в результаті став таким, як і очікувалося, а ось валовий збір моркви на 10 тис.тонн поступається тим озвученим в жовтні прогнозами.

Тим часом, виробництво білокачанної капусти знизилося відразу на 50 тис.тонн по відношенню до попередніх прогнозів та досягло лише 900 тис.тонн. Таким чином, врожай цієї культури поступається торішнім показникам на 10%. Валовий збір кольорової капусти скоротився на 8% - до 220 тис.тонн, що, тим не менш, відповідає попереднім очікуванням.

Невелике зниження виробництва спостерігається в сегменті огірків та томатів відкритого грунту - на 2% і 1% відповідно. Як зазначено в остаточних звітах Управління, врожай огірків зафіксовано на рівні 245 тис.тонн, а томатів - 253 тис.тонн.

Решта обсягів припадають на овочі категорії «Інші», виробництво яких скоротилося на 11% і склало 900 тис.тонн.

Ключові слова: Польща, врожай овочів

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0