Спецможливості
Новини

Подано заявок на компенсацію садивного матеріалу на площу 2200 га

03.05.2018
1413
Подано заявок на компенсацію садивного матеріалу на площу 2200 га фото, ілюстрація

Директор департаменту аграрної політики та сільського господарства Міністерства аграрної політики та продовольства Володимир Топчій констатує «нестримний потік заявок» на компенсацію 80% вартості посадкового матеріалу, передає propozitsiya.com. «Вже подано заявок на 2200 га, в тому числі під пару сотень гектарів — від тих, хто буде закладати саме ягідники».

Як ми писали раніше, з цього року поновлена державна програма компенсації затрат при закладці багаторічних насаджень, у тому числі ягідних, на яку виділено 300 млн грн. «Садиш – держава компенсує 80% посадкового матеріалу», — пояснив представник Міністерства.

Також цього року вперше МінАП ініціює підтримку придбання обладнання для переробки ягід — відшкодування до 70% вартості. «Вперше з цього року окрім гасел в державному бюджеті передбачені кошти на підтримку галузі ягідництва. Підтримка сфокусована на підтримці кооперативів. Адже виробникам часто не по силі такі ресурси. Об’єднуйтесь та надавайте відповідні документи до міністерства», — закликав Володимир Топчій.

Нині 90% ягід в Україні вирощуються в приватному секторі. Це ускладнює інтенсифікацію виробництва і формування належних експортних партій. «Зараз є близько 20 тис га під ягідними культурами. Це дуже мало, це не той рівень і об’єм, який ми би хотіли бачити», — додав В. Топчій.

До 2014 року галузь була сфокусована на ринок РФ та інших країн СНД. «Це мало і позитивну складову, але стримувало пошук нових шляхів реалізації. В 2014 році аграрій став перед вибором і завданням пошуку інших ринків», — розказав В. Топчій.

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0