Чому Китай відмовився від української кукурудзи?
Впродовж минулого тижня соя і кукурудза, направлена на експорт з України до Китаю, проходила фітосанітарний моніторинг посівів.
Про це повідомляє Аgravery
В результаті було обстежено понад 40,5 тис. га посівів кукурудзи та 1,5 тис. га посівів сої.
Станом на 13 вересня в результаті обстежень посівів а також діагностики відібраних зразків у фітосанітарних лабораторіях, дослідники виявили види шкідливих організмів, що заборонені до ввезення в Китай.
Це, зокрема, бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи, виявлене під час обстежень посівів кукурудзи в Житомирській області (Овруцькому р-ні), на площі 187 га.
Крім того, вірус смугастої мозаїки пшениці виявили при обстеженнях посівів кукурудзи в Чернігівській області (Ріпкінському р-ні), на площі 364,9 га; Полтавській області (Машівському р-ні), на площі 62,39 га; Черкаській області (Городищенському р-ні), на площі 131,42 га.
А також вірус мозаїки люцерни виявлений при обстеженнях сої у Вінницькій області (Барському р-ні), на площі 37,79 га; Хмельницькій області (Ярмолинецькому р-ні), на площі 151,2 га.
Дотримуючись вимог вітчизняного фіто санітарного господарства, на територіях, де знайшли збудник карантинної хвороби, запровадили санітарний режим.
Держспоживслужба сповістила, що господарствам, на полях яких виявлені шкідливі організми кукурудзи і сої, повідомили про результати перевірок і експертиз. Їм відмовили в майбутньому експорті зерна з цих полів (як таким, що не відповідають протоколам фітосанітарних та інспекційних вимог КНР щодо кукурудзи, ячменю і сої).
Разом з тим, усі інші господарства отримали право після збирання врожаю відправляти свою продукцію до КНР.
Також власники були повідомлені про необхідність збирати, зберігати і транспортувати збіжжя, яке призначене для експорту до КНР, окремо від іншого зерна, для запобігання можливого зараження забороненим для КНР шкідливими організмами (це в першу чергу стосується збудників хвороб).