Спецможливості
Новини

Площі під нутом в Степовій зоні України будуть стрімко збільшуватися

14.02.2017
3224
Площі під нутом в Степовій зоні України будуть стрімко збільшуватися фото, ілюстрація
Вже напрацьовані канали збуту нуту, українське насіння відрізняється високими смаковими якостями і досить ліквідне на внутрішньому і світовому ринках

Вирощування нуту в Степовій зоні України має значну перспективу і його площі будуть рости дуже швидко, повідомляє propozitsiya.com.

За інформацією доктора біологічних наук В. Січкаря з Селекційно-генетичного інституту, за посівними площами на земній кулі нут займає 3-е місце серед зернобобових культур, поступаючись лише сої та квасолі. Але останні дві культури розміщені в зонах з досить хорошими умовами, а нут культивують там, де інші культури дають дуже низьку врожайність внаслідок нестачі вологи і надвисоких температур.

Сьогодні розроблена міжнародна науково-виробнича програма, спрямована на інтенсифікацію виробництва продукції в бідних країнах, головним чином, в Африці. Її головна мета полягає в знаходженні та науковому обґрунтуванні ефективних шляхів отримання власної продовольчої продукції для того, щоб нагодувати місцеве населення, яке не має коштів для закупівлі продовольства в інших країнах. У цій програмі нуту відведено центральне місце.

В якості реалістичності і перспективності цієї культури для України професор В. Січкар навів конкретні приклади підприємств, які вже можуть похвалитися гідним врожаями. Зокрема, в 2012 році приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Бурлуцьке» Великобурлуцького району Харківської області на площі 324 га зібрало 19,6 ц/га врожаю насіння нуту українського сорту Розанна. ТОВ «Словінська 5» Вовчанськ району Харківської області культивує нут і в посушливому 2015-му на площі 180 га отримало насіння нуту вітчизняного сорту Буджак по 20 ц/га.

"Наші дослідження і накопичений виробничий досвід свідчать про те, що вирощування нуту в Степовій зоні України має значну перспективу і його площі будуть рости дуже швидко. Зараз вже напрацьовані канали його збуту, українське насіння відрізняється високими смаковими якостями і досить ліквідні на внутрішньому і світовому ринках", - зазначив В. Січкар.

Ключові слова: нут, зернобобові, експорт

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0