Спецвозможности
Новости

Плодоовочева галузь залишилась без державної підтримки

20.05.2022
433
Плодоовочева галузь залишилась без державної підтримки фото, иллюстрация

Уряд посилено працює над відновленням експорту та забезпеченням кредитування аграріїв, але переважно йдеться про виробників зернових та олійних культур, про плодоовочевий сектор зараз не згадують, розповів Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УПОА.

«‎Щодо міжнародної підтримки, то про якісь великі проєкти для плодоовочевої галузі поки не йдеться. Що стосується державної підтримки, то є програма компенсації витрат для ягідників та садівників. Утім, і в кращі часи вона працювала в кінці року, тобто підприємства протягом року щось висаджували або будували холодильники, а наприкінці року отримали державну компенсацію. Чи будуть виплачувати компенсації за поточний рік, поки не відомо. Крім того, минулого року заплатили лише третину. Так, підприємства подали заяви на компенсацію загальної суми 450 млн гривень, а компенсовано було лише 150 млн гривень», — зазначає Тарас Баштанник.‎

Програма пільгове кредитування багатьом садівникам, а особливо ягідникам, недоступна, оскільки банки розглядали лише заявки підприємств із земельним банком від 100 гектарів.

«Тому програма безвідсоткового кредитування є, вона діє до кінця травня, але ягідникам було дуже важко нею скористатись, перш за все через обмеження щодо земельного банку. Думаю, отримали такі кредити не більш ніж 10% представників сектору»‎, — говорить фахівець

Щодо проблемних аспектів для плодоовочівників України, Тарас Баштанник виділяє фінансування та нестачу пального, добрив і ЗЗР.

«‎Наразі на галузь плодоовочівництва негативно впливає багато факторів. Це і дефіцит пального, добрив та ін. Особливо гостро стоїть питання нестачі засобів захисту рослин. Також є дефіцит оборотних коштів. Раніше щороку всі працювали за стандартною схемою, коли навесні давали постачальникам ЗЗР, добрив, пакування аванс, а решту виплачували в кінці сезону після реалізації продукції. Цього ж року всі ці засоби можна купити лише за стовідсотковою передплатою», ‎ — зазначає президент УПОА.

Крім того, проблемним є питання логістики, особливо для тих, хто вирощує яблука і орієнтувався на експорт (Близький Схід чи Азію).

«‎Попри всі труднощі галузь продовжить працювати, адже це, переважно багаторічні насадження і гравці ринку не поспішатимуть виходити з бізнесу. Принаймні зараз мені не відомо про жоден випадок, коли хтось з середніх чи великих гравців пішов з ринку»‎, — говорить фахівець.

Интервью
Компания Agrieye появилась только год назад, но уже успела выйти на рынки Перу, Эквадора, Пакистана, Малайзии, США, Норвегии, Кении, Египта. Как говорит основатель и генеральный директор компании AGRIEYE Андрей Севрюков: “Основной мой вид... Подробнее
До цього господарства у мене особливе ставлення — дуже поважаю фахівців, які працюють тут за їхню людяність, відкритість і готовність завжди прийти на допомогу. Коли я з донькою втікала від війни (а самі ми з Києва), то тимчасовий притулок... Подробнее

1
0