Спецможливості
Новини

Після підняття ставок на зерновози Укрзалізниця повернулась до голландських аукціонів

16.12.2022
599
Після підняття ставок на зерновози Укрзалізниця повернулась до голландських аукціонів фото, ілюстрація

АТ «Укрзалізниця» планує з наступного тижня повернутися до проведення в електронній системі «Прозорро» голландських аукціонів (з пониженням ставок) на право користування зерновозами. Про це йшлося в ході наради із представниками ринку зернових перевезень у четвер, 15 грудня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Rail.insider.

«Попит на зерновози зменшується, тому Укрзалізниця вирішила змінити формат аукціонів. Ми перейдемо до аукціонів у голландському форматі, тобто на пониження ставок», — сказав заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Він додав, що перші такі аукціони мають бути оголошені 15 грудня, а проведені у понеділок, 19 грудня.

«Стартуватимемо від базової ставки 4300 грн. Але потім будемо знижувати. Найнижча планка, яку ми передбачаємо, – це приблизно 2795 грн. До цього порогу ви зможете купувати наші вагони», – повідомив представник УЗ.

За його словами, причиною відходу від англійських аукціонів (на підвищення ставок), які застосовувалися в період пікового підвищення попиту, стала зміна цінового тренду.

«Вартість вагону почала знижуватися через те, що зменшуються обсяги перевезень, зростає загальна вартість логістики, зменшується ринкова вартість зерна, – сказав Валерій Ткачов. – Ринок почав зворотній тренд. Тому ми підлаштовуємося, адже наше завдання максимально використовувати парк».

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця підняла на понад 50% ставки на користування зерновозами у грудні.

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0