Спецможливості
Новини

Харчова піраміда: хто виграє і хто програє

05.09.2017
2195
Харчова піраміда: хто виграє і хто програє фото, ілюстрація
МОЗ Канади оприлюднило принципи, які ляжуть в основу нового Керівництва по харчуванню в 2018 році

МОЗ Канади оприлюднило принципи, які ляжуть в основу нового Керівництва по харчуванню в 2018 році. Утворені на даному етапі принципи можна звести до коротких максим: урізноманітни харчування; уникай цукру, насичених жирів і солі (NaCl); готуй вдома (контроль небажаних складових + більше часу на прийом їжі та спілкування). Хто виграє і програє в результаті популяризації нових правил, пише propozitsiya.com з посиланням на agroinvestor.ru.

Очевидно, публікація не додасть продажів виробникам цукру. «Зачепити» може і виробників соків, які деякі дієтологи вважають вітамінізованою водою з цукровим сиропом. «Диверсифікація» б'є по виробниках тваринних білків. Пропонується нарощувати споживання бобових, горіхів і насіння - це часткові субститути м'яса. Автори підкреслюють цей факт, об'єднуючи «молочку», м'ясо і джерела рослинних білків в одну білкову групу. Контроль споживання насичених жирів має на увазі зниження споживання багатьох молочних продуктів і «червоного» м'яса. Без сумніву, виробники птиці вітатимуть подальший перехід зі свинини і яловичини на їх більш пісну продукцію.

Порада зробити воду напоєм за замовчуванням, який також міститься в принципах, в Канаді може бути інтерпретований, як заклик до зниження вживання молока. Асоціація виробників молочних продуктів вже розгорнула кампанію в пресі, протестуючи проти такого підходу.

Виробники цукру мовчать. Ставлення до їхньої продукції змінюється глобально і не в кращу сторону. Уряд Великобританії запускає програми зниження споживання калорій і конкретно цукру. Сінгапур зобов'язав знизити вміст цукру в напоях найбільших виробників, таких як Coca-Cola, Pepsi і Nestle. Тенденція вкорінюється не тільки в «роздробі», а й в сегменті харчування «поза домом». У США ресторанна мережа Panera тепер вказує на стаканчиках для газованої води вміст цукру і калорій.

Автори канадських принципів підкреслюють, що правильне харчування вимагає знань і спеціальних умінь. Не останню роль відіграють навички пошуку інформації. У той час, як цукор сперечається з сіллю за репутацію «ворога суспільства № 1», з тваринними жирами все менш однозначно. Їх репутація на Заході стійко змінюється в кращу сторону.

Незважаючи на незграбність деяких спроб виховання, держава не може залишитися осторонь від «тарілки» споживача. Ні ринок, ні еволюція не працюють досить швидко для викорінення шкідливих звичок. І свобода вибору не може бути безкоштовною. Хочете завдати собі шкоди - платите акцизи для підтримки системи охорони здоров'я.

У той же час, дві статті були в деякому дисонансі з дослідженнями канадських експертів зі здорового харчування. Хот-доги завойовують Англію, а американці відкривають для себе субпродукти. Самі китайці святкують поставку охолодженої свинини в Таджикистан.

Нагадаємо, еталонною роботою в сфері державних рекомендацій є «харчова піраміда» (food guide pyramid) Мінсільгоспу США. Як виявилося, уявлення про «правильності» харчування швидко змінюються.

Ключові слова: пищевая пирамида, Канада

Інтерв'ю
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0