Спецможливості
Новини

Підстав для значного здорожчання хліба немає, — Олександр Тараненко

10.01.2023
542
Підстав для значного здорожчання хліба немає, — Олександр Тараненко фото, ілюстрація

За словами керівника асоціації пекарів, запасів зернових, які є основною сировиною для виробництва хліба, в Україні достатньо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

«Про наявність хліба переживати не варто, оскільки запасів зернових, які є основною сировиною для виробництва хліба, в нас достатньо», — повідомив в ефірі інформаційного телемарафону президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Олександр Тараненко.

За його словами, основною проблемою для хлібопекарів наразі є перебої з електроенергією.

«Ми змушені значну частину хліба виробляти за допомогою генераторів, але не всі підприємства мають можливість їх придбати. Тому що це дороговартісна річ. Наприклад, генератор, який може забезпечити потреби середніх розмірів хлібзаводу, коштує на сьогоднішній день 3-4 млн гривень. Для хлібзаводу це великі кошти, а пільгове кредитування, на жаль, обмежене», – розповів президент асоціації.

Крім того, як підкреслив Тараненко, електроенергія, яка отримується за допомогою генераторів, є значно дорожчою, і це теж відображається на собівартості. Також негативно впливають на собівартість логістичні витрати та зростання вартості сировини.

Він відзначив, що за минулий рік хліб подорожчав значно менше, ніж ряд інших продуктів харчування, – на 20-25% залежно від регіону та сорту хліба.

«Можливе зростання ціни хліба на пару відсотків, що знову ж таки пов'язане зі зростанням вартості чи то сировини, чи енергоносіїв, чи ще якихось складових собівартості. Підстав для суттєвого здорожчання — на кілька гривень за хлібину — я не бачу», – зазначив Тараненко.

Інтерв'ю
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0