Спецможливості
Новини

Перша партія додаткових потужностей для тимчасового зберігання зерна скоро буде в Україні

21.06.2022
547
Перша партія додаткових потужностей для тимчасового зберігання зерна скоро буде в Україні фото, ілюстрація

Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великобританії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Попередні результати є: перша партія уже пливе до України, розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Так, за його словами, зважаючи на доволі проблематичний темп розвитку експорту через блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання врожаю до кінця року може сягати від 10 до 15 млн тонн.

«Ми говоримо про тимчасове зберігання. Це так звані рукави для зберігання зерна, якими наші аграрії вже користувалися до війни. Вони мають вигляд довгих поліетиленових мішків, в які вміщується до 200 тис. тонн зерна, і які можна зберігати прямо на полях. Друга опція, яка застосовується в Канаді і США, — так звані тимчасові силуси, або зернові кільця. Це велике металеве кільце, яке кріпиться на звичайному майданчику, на поверхню стелиться спеціальний матеріал, який не пропускає вологи, а зверху він закривається спеціальним тентом, що зберігає зерно від впливу навколишнього середовища. Один такий силус приблизно вміщує 5 тис. зернових», — пояснив Маркіян Дмитрасевич.

Він зазначив, що наразі багато фермерів, розуміючи майбутню проблему, вже закуповують такі рішення, насамперед рукави для зберігання зерна. 

Заступник Міністра додав, що до початку повномасштабної війни в розпорядженні українських аграріїв було потужностей для складського зберігання приблизно на 75 млн тонн. Зерносховища на 10 млн тонн перебувають на тимчасово окупованих територіях, решта були або пошкоджені, або знищені внаслідок воєнних дій.

Нагадаємо, Україна в ході весняно-польових робіт засіяла 13,4 млн га сільськогосподарських земель. За прогнозами, очікується отримати врожай у 60 млн тонн зернових та олійних культур.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее

1
0