Спецвозможности
Новости

Озимі культури значно відстають у розвитку

18.11.2022
382
 Озимі культури значно відстають у розвитку  фото, иллюстрация

Нинішньої осені відставання озимих у фазовому розвитку, порівняно із багаторічними строками, становить 3-4 тижні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на naas.gov.ua.

З огляду на фазовий стан розвитку залежність майбутнього урожаю озимих культур від погодних умов зими 2022-2023 рр. буде надзвичайною.

За середніми багаторічними даними у кінці жовтня на більшості посівів зазвичай спостерігається масове кущіння.

На сьогодні, за інформацією ННЦ «Інститут землеробства НААН» у фазі «кущіння» перебувають лише ті посіви озимих зернових культур (пшениці, тритикале, жита, ячменю), що були висіяні в оптимальні строки (25 вересня).

Висота рослин залежно від культури та сорту варіює в межах 11,7-14,5 см. Довжина конусу наростання 0,18-0,25 мм. Коефіцієнт кущіння 1,1-1,6. Стан посівів переважно добрий.

 

Интервью
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Сейчас многие производители СЗР, семян и техники прибегают к транспортно-складскому аутсорсингу. Ведь это дает возможность с минимальными затратами (не секрет, что в крупных компаниях затраты на логистику сегодня часто превышают другие... Подробнее

1
0