Спецможливості
Новини

Відтепер українським фермерам буде легше сертифікуватись за стандартами GLOBALG.A.P.

24.11.2020
806
Відтепер українським фермерам буде легше сертифікуватись за стандартами GLOBALG.A.P. фото, ілюстрація
Виробникам овочів та фруктів відтепер буде легше сертифікуватись за GLOBALG.A.P. Національна технічна робоча група представила переклад основних документів Стандарту українською.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз USAID.
 
Національна технічна робоча група (НТРГ) GLOBALG.A.P., що почала працювати в Україні рік тому, опублікувала перекладені та гармонізовані з українським законодавством документи Стандарту у розділі «Рослинництво. Фрукти і Овочі». 
 
Переклад здійснений за кошти Програми АГРО Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), над адаптацією і гармонізацією працювали кращі національні експерти. Переклад можна завантажити на сторінці НТРГ: https://www.qdc.com.ua/dokumenty-ntwg-ukrayina/. 
 
Програма USAID АГРО та Національна технічна робоча група GLOBALG.A.P. запрошують зацікавлених також відвідати семінар «Стандарти GLOBALG.A.P. українською. В подоланні перепон для національних агровиробників», що відбудеться онлайн 26 листопада 2020 року, з 16.00 до 18.00. Голова НТРГ GLOBALG.A.P. в Україні Юлія Слива, надасть вичерпну інформацію щодо сучасного стану, майбутніх змін та можливостей для агровиробників зі стандартами GLOBALG.A.P та відповість на запитання учасників.
 
Участь у заході є безкоштовною, усі зареєстровані учасники отримають посилання на семінар: https://form.typeform.com/to/fzPQJc2Q.
 
Національна технічна робоча група (НТРГ) GLOBALG.A.P. представляє перед Секретаріатом GLOBALG.A.P. інтереси і потреби місцевих зацікавлених сторін та слугує зв’язуючою ланкою і першою точкою контакту між GLOBALG.A.P. і країною. У складі НТРГ понад 20 учасників: виробники, експерти, торговельні мережі, консультанти, представники наукового середовища, лабораторій, органів сертифікації, агробізнесу та інші зацікавлені сторони з досвідом у сфері безпечності харчових продуктів, екології, впливу на добробут людей і тварин.
 
Сфера відповідальності Національної технічної робочої групи включає такі питання:
  • полегшення впровадження стандартів GLOBALG.A.P. у місцевому середовищі та гармонізація вимог стандартів GLOBALG.A.P. із законодавством України;
  • переклад, тлумачення та адаптація настанов GLOBALG.A.P. до місцевих умов;
  • інформаційна підтримка місцевих виробників щодо оновлень і змін у стандарті GLOBALG.A.P.;
  • забезпечення зворотного зв’язку від місцевих зацікавлених сторін та підготовка пропозицій до GLOBALG.A.P. щодо удосконалення стандартів від імені українського професійного середовища.

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про

1
0