Спецможливості
Новини

Осіння посівна: Аграрії економитимуть на ресурсах, але не на якості

19.09.2022
717
Осіння посівна: Аграрії економитимуть на ресурсах, але не на якості фото, ілюстрація

У регіонах, близьких до воєнних дій, де існує загроза врожаю, аграріям варто дотримуватися стратегії мінімальних затрат. Таку думку в коментарі сайту «Пропозиція» висловив власник ПП Агропромисловий комплекс «СІБАРІТ» (Дніпропетровська область) Пантелеймон Пельт.

«На весняну посівну ми закупили ресурси завчасно, були всім забезпечені. Зараз є трохи запасів добрив. Весною ми внесли половину та залишили половину на осінь. Технології – по мінімуму. Наприклад, ми не робимо фунгіцидних обробок, тому що засоби захисту не дешеві. Також в цьому році використали мінімальний пакет добрив та гербіцидів», – ділиться аграрій.

Осінні посіви «СІБАРІТ» планує скорочувати, частину земель лишать під паром.

«Поруч проходять бойові дії, тому відсотків 10 землі буде під паром», – уточнює він. Для виробників, що ведуть діяльність у безпечних регіонах, аграрій бачить доцільним дотримуватися стратегії, за якою вони працювали до війни.

Водночас Пантелеймон Пельт не планує економити на якості. «70-80% ЗЗР та насіння я купую у компанії «Сингента». Це ідеальне співвідношення ціни та якості, їх продукти не зрівняти з китайськими», – додає він.

Його думку підтримує і керівник ПП «Україна Агро 2С» (Хмельницька область, 4300 га) Олег Скринчук. «Років 5 ми купуємо насіння соняшнику НК Конді і НК Бріо у «Сингенти». Дуже задоволені», – говорить він.

Виробник зазначає, що з поставками ресурсів на весняну посівну були деякі складнощі, але все вдалося вирішити. Зараз на ринку досі спостерігається дефіцит по ґрунтових гербіцидах. 

«Озимі плануємо сіяти в тому об'ємі, в якому сіяли раніше», – ділиться Олег Скринчук.

Фермерам він радить обирати найменш затратні культури. «Ми не розуміємо, яка буде ціна і як це окупиться. Важливо, щоб не було збитку», – пояснює виробник.

Агроном ПСП «Відродження» (Черкаська область) Віктор Левченко додає, що великою проблемою зараз є відсутність попиту на продукцію, як результат – не вистачає операційних коштів. А ресурси – дорогі. 

«В запасах поки що є все, але як буде далі – поки не знаємо. Зменшуємо кількість внесення мінеральних добрив. Також скорочуємо обробітки для економії солярки», – говорить Віктор Левченко. 

Проблемою збуту зерна занепокоєні й решта аграріїв. «Не реалізація продукції у більшості господарств все зводить до нуля – і по добривах, і по насінню. Спостерігається дефіцит пального: пальне є, але грошей немає», – говорить директор ФГ «Широкоступ» (Київська область, 3500 га) Олександр Широкоступ.

Цього сезону компанія «Сингента» запускає бартерну програму, яка передбачає закупівлі зерна у фермерів для подальшого експорту в рахунок поставки ЗЗР та насіння. «Програма є як ніколи актуальною, – говорить Олександр Широкоступ. – Також плануємо долучитися».

Його підтримують і в ТОВ «Степ», що обробляє на Кіровоградщині 3000 га землі. 

«Чекаємо лише, якою буде ціна на ріпак. «Сингента» домовилася з елеватором, на який возитимемо зерно. Як тільки буде узгоджено ціну, приймемо остаточне рішення. Але ініціатива дійсно дуже доречна», – поділився директор підприємства Максим Замрика.

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0