Спецможливості
Новини

Восени в Україні почнуть різко зростати ціни

14.08.2017
2913
 Восени в Україні почнуть різко зростати ціни фото, ілюстрація
Українці побачать нові цінники на продуктах уже у вересні. Фото із сайту strana.ua

Інфляція в Україні цього року різко прискориться в осінні місяці. При цьому найпомітнішим і найбільш болючим для українців стане зростання цін на продукти, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.

Інфляція в Україні помітно вийшла за прогнозні показники вже влітку. Нацбанк заявив, що за перші 7 місяців нинішнього року вона перевищила 8%, що дорівнює річному прогнозу регулятора.

"Якщо НБУ визнав показник у 8,2%, отже, реальна інфляція вже набагато вище - понад 15%. До кінця року вона наблизиться до 20%", - переконаний президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

На думку директора Європейського аналітичного центру Василя Голяна, інфляція більш ніж 10% буде зафіксована вже у вересні.

Рекордна осіння інфляція вже, по суті, закладена в плани більшості виробників. При цьому ритейлери, які ще кілька років тому влаштовували цінові змови, зараз самі опинилися в заручниках ситуації.

"Через жорстку конкуренцію ритейлери періодично влаштовують цінові війни, тому роздрібні націнки падають. А ось виробники знижувати апетити не хочуть. Ціни на багато товарів у нас уже досягли східноєвропейського рівня, і, тим не менше, продовжують зростати", - каже депутат Київської облради та голова Асоціації постачальників роздрібних мереж України Олексій Дорошенко.

Малий і середній бізнес поступово витискують з ринку, а великі компанії диктують свої ціни, упевнений він.

Найболючіше по гаманцю українців вдарить зростання цін на продукти.

"Особливо активно будуть переписувати цінники на ті продукти, вартість яких поки нижче, ніж у Східній Європі, з побоюванням - на ті, що вже продаються за європейськими цінами", - прогнозує Дорошенко.

У групі ризику зараз, за ​​його словами, молочні продукти, м'ясо, овочі, хліб.

Так, у липні, за даними Асоціації постачальників торговельних мереж України, лідером цінового зростання стала курятина. Тушка за 10 днів липня - з 20 по 30 - подорожчала відразу на 6 грн./кг, до 51,7 грн./кг.

Сало в липні подорожчало на 2 грн./кг (до 48,3 грн./кг), яловичина і ковбаса - майже на 2 грн./кг (до 106,6 грн. і 68,7 грн. відповідно), свинина - на 1 грн./кг (до 98 грн./кг).

Уже у вересні ціни підскочать ще, як мінімум, на 10-20%. За прогнозами експертів, ціни на свинину перевищать позначку у 100 грн./кг уже в цьому місяці. А ось птахівники непогано заробляють на ціновому ажіотажі на м'ясі, оскільки курятина є найдоступнішим його видом.

Зростання цін на молочні продукти з початку року вже перевищило 30-40%, що нехарактерно для літнього сезону. "З березня ціни повинні були знизитися, адже молоко у закупівлі подешевшало на 10-20%. Але цього не сталося, навпаки, масло, сир і йогурти в магазинах продовжили дорожчати", - констатує Дорошенко.

У липні вершкове масло додало в ціні близько 2 грн./кг (до 142,9 грн.), а творог - 1 грн. (до 93,5 грн.). У вересні творог продаватимуть уже дорожче 100 грн./кг, вважають в Асоціації постачальників торговельних мереж.

Ціни на твердий сир залишаться відносно стабільними. Непомірні апетити українських виробників стримують імпортери, які вже збільшили поставки в Україну польських і голландських сирів. У роздробі вони вже коштують практично однаково. А в якості українська продукція помітно поступається.

На загальне подорожчання їжі в Україні з осені вплине і фактор нового врожаю. Цього року через складні погодні умови він буде меншим.

Негативно позначиться на цінах і знецінення гривні. Хоча в останні місяці курс долара падає, вже у вересні ситуація різко зміниться, впевнені експерти.

Ключові слова: цены, продукты, Україна, осень

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0