Спецможливості
Техніка та обладнання

Обприскування полів за допомогою радіокерованого вертольота

21.04.2017
9235
Обприскування полів за допомогою радіокерованого вертольота фото, ілюстрація

Дослідний зразок вертольота для обприскування R-50 компанія Yamaha (Японія) продемонструвала ще в далекому 1987 році. На той момент його корисне навантаження було обмеженим і становило 20 кг, не була розроблена система розпилення.

Пізніше, в 2004 році, Yamaha спільно з університетом Девіса продемонструвала в долині Напа безпілотний вертоліт Rmax, із корисним навантаженням 28 кг, бензиновим двигуном і другим шасі з підвіскою для розпилення. Автономність роботи вертольота становила кілька годин.

Ця версія вертольота вже має зачатки інтелекту: машинний зір для обльоту перешкод (стовпів, ліній електропередач і т. д.), Автопілот із системою стабілізації і апаратурою для поливу і розпилення.

Вертоліт як і раніше не повністю автономний тощо. Його обслуговує команда з трьох осіб: пілот, технік — помічник пілота під час польоту і технік, який відповідає за баки з хімікатами, зв'язок здійснюється по радіолінії. Тобто за допомогою ручного управління вертоліт набирає висоту, йому задається курс і швидкість, і тільки після цих маніпуляцій він переходить в автономний режим польоту. Посадка здійснюється в зворотній послідовності.

В даний момент апарат проходить польові випробування і паралельно працює протягом багатьох років в Австралії, в Японії — з 1991 року для посіву та розпилення рисових культур.

Однак цей прототип поки не отримав льотний сертифікат у Федеральній авіаційній адміністрації США. У компанії Yamaha сподіваються, що вони зможуть зробити деякі кроки для малої комерційної серії вертольота в 2015 році.

Затребуваність такої машини на полях для внесення добрив дуже висока. І якщо компанія-виробник вирішить всі питання, що стосуються вимог Федеральної авіаційної адміністрації США, то вертоліт-робот з'явиться на американському ринку.

Огляд був би неповним, якби ми не написали про аналог цієї машини, вироблений на території СНД. Це вертоліт білоруської фірми «Інделла», яка випускає його малими партіями з метою перевірки ринку, в тому числі і сільськогосподарського.

INDELA-SKYLAB, вертолёт компании «Инделла»Вважаємо, що нарівні з важкими квадрокоптерами, такі автономні машини незабаром повинні замінити застарілі АН-2 і вертольоти, які застосовуються для обприскування сільськогосподарських культур. Усі передумови до завершення цього процесу вже є.

 

М. Солоха, канд. географ. наук, ст. наук. співробітник,
ННЦ "Інститут грунтозначтва та агрохімії ім. А.Н. Соколовського" НААН України
 
Інформація для цитування
Точне землеробство — майбутнє сільського господарства. Глава 3.3.1. Обприскування за допомогою радіокерованого вертольота
/ М. Солоха // Пропозиція. Спецвипуск. Точне землеробство — майбутнє сільського господарства. — 2015. —  С. 40

 

 

Інтерв'ю
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее

1
0