Спецвозможности
Новости

ООН тримає в секреті подробиці про угоду щодо розблокування експорту зерна з України

10.06.2022
422
ООН тримає в секреті подробиці про угоду щодо розблокування експорту зерна з України фото, иллюстрация

Організація Об'єднаних Націй працює над угодою, яка дозволить експортувати зерно з України через Чорне море та надасть безперешкодний доступ на світові ринки російських продуктів харчування та добрив, заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dw.com.

«Я доручив голові Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребеці Грінспан та заступнику генсека ООН з гуманітарних питань Мартіну Гріффітсу координувати роботу двох цільових груп для допомоги у досягненні пакетної угоди, яка гарантуватиме безпечний експорт продуктів харчування українського виробництва через Чорне море, а також — безперешкодний доступ до світових ринків для російського продовольства та добрив», — сказав Гутерріш на брифінгу Групи реагування на глобальні продовольчу, енергетичну та фінансову кризи.

За словами Гутерріша, високопоставлені чиновники тісно співпрацюють за цією темою із контактами в Києві, Анкарі, Брюсселі, Вашингтоні та москві протягом останніх 10 днів. Він сказав, що не хоче поставити під загрозу шанси на успіх, розкриваючи подробиці. Ребека Грінспен зазначила, що «дискусії були конструктивними».

Російська влада стверджує, що не перешкоджатиме експорту українського зерна Чорним морем, але для цього, мовляв, Україна має розмінувати акваторію Чорного моря, яку було заміновано через загрозу атаки з боку рф з моря.

Интервью
Леонид Козаченко, народный депутат, президент Украинской аграрной конфедерации
Реально ли «запустить» земельную реформу в Украине уже через год? Как государство должно защитить владельцев паев и аграриев? Что ждет их в 2017-м? Удастся ли преодолеть коррупцию в государстве? На
Олександр Дуда
Сегодня аграрии все чаще сталкиваются на своих полях с засухой, а это означает необходимость ротации привычных полевых культур на более засухоустойчивые. Одной из таких может стать амарант. При средней урожайности в Украине 2 т / га (а на... Подробнее

1
0