Спецможливості
Новини

Одеських аграріїв навчили діагностувати “африканську чуму” корів

17.09.2016
1202
Одеських аграріїв навчили діагностувати “африканську чуму” корів фото, ілюстрація
коровник

Асоціація виробників молока та Всеукраїнська аграрна рада за підтримки Держпродспоживслужби України розповіли, як попередити  хвороби заразного вузликового дерматиту (нодулярний дерматит).

Про це повідомляє Agravery

У рамках проекту “СТОП ЗВД!” лікарі ветеринарної медицини розповідають аграріям та ветеринарам про попередження, заходи боротьби та наслідки “африканської чуми” корів.

Напередодні подібні семінари провели на Харківщині, Чернігівщині та Сумах.

Вже четверту за рахунком зустріч заходу відвідали представники господарств та ветеринари із Одеської області. Найбільше їх цікавили питання діагностики захворювання та заходи їх профілактики. Запрошені на семінар мають далі розповсюджувати інформацію у своїх регіонах.

Ігор Присяжнюк, лікар ветеринарної медицини Асоціації виробників молока (АВМ) зауважив, що наслідки від ЗВД для України можуть бути фатальними, оскільки хвороба може буквально підірвати економіку країни. Для прикладу, Болгарія через нодулярний дерматит зазнала збиток у понад 6,5 млн євро і повний стемпінг-аут у 217 фермах. Україна може втратити 40-70% промислового стада в господарствах, а в приватному секторі — до 10%. Тому Асоціація виробників молока продовжує проводити семінари, аби фермери, населення та ветеринарні лікарі могли діагностувати хворобу та вчасно зупинити її поширення.

Семінари щодо боротьби із ЗВД для аграріїв та ветеринарів АВМ проведе у кожній області України. Після 20 вересня навчання пройдуть на Херсонщині та Миколаївщині.

Ключові слова: тваринництво

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0