Новий голова Держгеокадастру Башлик: "У моєму to-do list десятки пунктів, і всі невідкладні"
Тиждень тому, 3 грудня, Кабмін призначив нового голову головного земельного відомства країни — Державної служби з питань геодезії картографії та кадастру. Ним став Денис Башлик, який до цього обіймав посаду директора Департаменту міжнародного співробітництва та ринку земель тут же, в Держгеокадастрі.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.
Представляючи нового голову колективу, прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що ставлення громадян до сфери земельних відносин і самого Держгеокадастру, який завжди був у числі найбільш непопулярних у населення органів влади, має кардинально змінитися. Завдяки чому може статися ця зміна — в бліц-інтерв'ю розповів сам Денис Башлик.
«Першочерговість досить умовна, так як всі завдання однаково важливі, невідкладні і повинні вирішуватися паралельно, а не послідовно. Актуальний to-do лист включає в себе комплексне кадрове перезавантаження і перевірку діяльності Держгеокадастра та його територіальних органів за останні роки, оптимізацію і спрощення дозвільних процедур, діджіталізацію максимально великої кількості послуг і взагалі процесів у земельній сфері», — констатував голова Держгеокадастру.
Також буде створено новий Департамент контролю якості надання сервісів, він буде відповідати за якість послуг, що надаються, і розглядати пропозиції та скарги, що надійшли від громадян або бізнесу.
«Державний земельний кадастр заповнений на 73-74%, і це, об'єктивно, високий показник для будь-якої країни. Зрозуміло, що процес внесення інформації триває щодня. Крім того, ми відкриваємо нові шари даних, наприклад, про ліси, і координати поворотних точок меж земельних ділянок. Останній — це базовий параметр для визначення меж і його відкриття скасує можливість для маніпуляцій», — продовжував він.
«У перспективі кадастр повинен стати однією зі складових національної інфраструктури геопросторових даних. Система об'єднає в собі всі реєстри та інформаційні бази, які є в державі і для громадян з'явиться єдина точка входу за цією інформацією», — оптимістично підсумував Башлик.