Нові технології у фермерстві: безпілотники та програмування
Кандидат наук у сільському господарстві університету McGill В’ячеслав Адамчук заявив, що у сучасному світі аграрії все більше зацікавлені у використанні та впровадженні нових технологій. Однією з них є використання у фермерському господарстві безпілотників.
Про такі новації йшлося на 13 Міжнародній конференції з питань точного землеробства у США, повідомляє АгроПортал.
За словами Адамчука, цікава й технологія AgHydeWay щодо системи обміну даними (WEB), обчислення даних для накопичення та опрацювання агротехнічних і агрокліматичних потоків інформації. Також використання безпілотників є важливою ініціативою щодо створення стандартизованого підходу до виробничих дослідів, завдяки ним можна більш точно отримати дані стосовно використання добрив і засобів захисту рослин у виробничих умовах.
Цю ідею підтримав директор AgriLab та офіційний представник ISPA в Україні Ярослав Бойко. Він наголосив, що в Україні вже були презентовані такі інновації, а також вже є готові практичні рішення для агробізнесу.
Ярослав Бойко зазначив, що такі новації можна вже сьогодні успішно використовувати в агробізнесі і початкові затрати виправдають себе у майбутньому, коли фермер матиме нові, точні дані щодо стану його угідь. Це корисно також для фермерських об’єднань, які зможуть швидше обмінюватися даними.
До того ж, на виставці було представлено технологію змінних глибин обробітку ґрунту. Принцип алгоритму цієї технології базується на аналізі розподілу показників електропровідності і складу ґрунту на різних глибинах. Схема роботи така: фермер отримує карту-завдання на поле, яку потрібно загрузити в бортовий комп’ютер переобладнаного трактора. Потім трактор, виходячи із заданого завдання, виконує диференційований обробіток за глибиною. Результати проведених досліджень показують економію пального до 45%, залежно від умов конкретного поля.