Спецможливості
Новини

Нові правила ввезення продовольства до Китаю можуть блокувати поставки з європейських країн

31.12.2021
1039
Нові правила ввезення продовольства до Китаю можуть блокувати поставки з європейських країн фото, ілюстрація

З 1 січня 2022 року китайський ринок може бути закритим для виробників ірландського віскі, бельгійського шоколаду та європейських кавових брендів. Із цієї дати почнуть діяти нові правила імпорту продуктів харчування до Китаю.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на agroxxi.

Митне управління Китаю опублікувало нові правила безпеки харчових продуктів у квітні цього року, згідно з якими всі закордонні виробники, переробники мають пройти спеціальну реєстрацію до кінця року, щоб їх товари могли потрапити на китайський ринок.

Але докладні інструкції, які пояснюють, як отримати необхідні реєстраційні коди, було опубліковано лише у жовтні. У той час як веб-сайт для компаній, яким дозволено самостійно реєструватися, з'явився в мережі Інтернет лише минулого місяця.

Тим часом імпорт продовольства до Китаю останніми роками різко збільшився на тлі зростання попиту з боку середнього класу. За даними звіту Міністерства сільського господарства США, у 2019 році вартість продовольства, ввезеного до Китаю, склала 89 мільярдів доларів, що робить цю країну шостим за величиною імпортером продовольства у світі.

Китай уже багато років намагається запровадити нові правила щодо імпорту продовольства, що викликає протидію з боку експортерів. Головне митне управління Китаю (GACC), яке здійснює нагляд за останньою редакцією правил, надало мало пояснень, чому всі продукти харчування, навіть ті, які вважаються продуктами з низьким рівнем ризику, такими як вино, борошно та оливкова олія, підпадають під дію вимог.

Експерти кажуть, що за введенням нових обмежувальних заходів стоїть спроба контролювати великі обсяги продовольства, що прибуває в китайські порти, і покласти відповідальність за їхню безпеку на виробників, а не імпортера. При цьому у GACC заявили про суворе дотримання угод СОТ щодо впровадження заходів безпеки продуктів харчування.

«Цього року Європейський Союз надіслав митниці Китаю чотири листи з проханням внести більше ясності та надати більше часу для впровадження нових вимог», — сказав Демієн План, радник із сільського господарства Представництва ЄС у Пекіні.

Минулого тижня GACC погодився з тим, що впровадження має застосовуватись лише до товарів, вироблених з 1 січня 2022 року, фактично надаючи відстрочку вже відправленим товарам.

Проте кілька дипломатів та експортерів заявили, що розглядають правила як торговий бар'єр для зарубіжних товарів.

Інтерв'ю
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
За посадою Максимові Мартинюку належить опікуватися усіма землями держави. Тому перше запитання до голови Держгеокадастру цілком зрозуміле...  
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0