Спецвозможности
Новости

Нові шляхи експорту — через Польщу та Литву

11.04.2022
375
Нові шляхи експорту — через Польщу та Литву фото, иллюстрация

Україна може суттєво розширити експорт сільгосппродукції за сприяння Польщі та Литви.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook сторінку Всеукраїнської Аграрної Ради.

Такий варіант експорту обговорили  під час зустрічі голова ВАР Андрій Дикун, Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас та Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас. Зустріч була організована Міністерством аграрної політики та продовольства України на чолі з міністром Миколою Сольським.

За словами голови ВАР, Україна протягом березня експортувала лише 200 тис. тонн агропродуції, за кращих можливостей цей показник може сягнути 1,5-2 млн тонн. На співпрацю з Литвою українські аграрії покладають велику надію, — наголосив Андрій Дикун.

«Блокування експорту зерна негативно позначається на фінансовому стані сільськогосподарських виробників. Україна могла б використати литовські порти, які сьогодні є недовантаженими, Литва зацікавлена у співпраці з Україною. Ми можемо не лише експортувати агропродукцію таким шляхом, а ще й отримувати пальне та добрива. Спрямувати вантажі до Литви сьогодні можливо лише транзитом через Польщу, тому варто сформувати трьохсторонню угоду між Україною, Литвою та Польщою», — заявив Андрій Дикун.

Як ідеться у повідомленні, ідею трьохсторонньої угоди щодо експорту агропродукції підтримав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. У відомстві сподіваються, що перші потяги через Польщу на порти Литви будуть відправлені найближчим часом.

Интервью
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Руководитель СООО «Днепр» на Черкасщине, Андрей Душейко является уникальной фигурой в украинском агробизнесе, ведь свой немалый практический опыт выращивания овощных и полевых культур удачно сочетает с серьезной теоретической базой, будучи... Подробнее
Уже третий год подряд в апреле начинается массовая гибель пчел. В этом году пчеловоды устроили ряд акций протеста и написали много обращений в органы власти. Организатором трех акций протеста и автором обращения к президенту Украины и... Подробнее

1
0