Спецможливості
Новини

Нова розробка селекціонерів — цибуля «без сліз»

23.01.2022
907
Нова розробка селекціонерів — цибуля «без сліз» фото, ілюстрація

Новий сорт цибулі Sunions, яка не доводить кухарів до сліз, була номінована на премію Fruit Logistica Innovation Award.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на east-fruit.com.

За словами селекціонерів BASF на розробку сорту пішло понад 35 років досліджень та розробок, і він став першим на ринку солодким сортом цибулі «без сліз».

Сорт був розроблений шляхом природного схрещування.

«Цей сорт отримав велику кількість позитивних відгуків споживачів під час випробувань, проведених Leatherhead Food Research. Експерти вважають, що продукт має хороші шанси виграти нагороду Fruit Logistica Innovation Award на однойменній берлінській виставці у квітні», — повідомили в BASF.

Ідея сорту виникла більше 35 років тому, коли селекціонер BASF Рік Вотсон захотів створити солодку цибулю, яку можна було б продавати в зимові місяці, на виході з овочесховища.

У США, де виник сорт, є два цибульні сезони: сезон зимового зберігання, коли цибуля вивозиться зі сховищ протягом дев'яти місяців на рік, і тримісячний період свіжої цибулі влітку.

«Солодка цибуля «без сліз» раніше не створювалася, і її було досить складно отримати генетично. BASF першим представив поки що єдину у своєму роді цибулю бренду Sunions для зберігання, якапоєднує в собі відсутність сліз і солодкий смак. Сорт було сертифіковано як безслізний завдяки випробуванням, проведеним сенсорною лабораторією підрозділу насіння овочевих культур BASF та Університетом штату Огайо», — кажуть фахівці компанії.

 

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 

1
0