Спецможливості
Новини

Нова зернова угода: Україна не погодиться на контроль суден

22.07.2024
298
Нова зернова угода: Україна не погодиться на контроль суден фото, ілюстрація

У Туреччині не полишають сподівань відновити роботу зернового коридору. Позиція України – жодного контролю та обстежень суден, які йдуть з українських портів, заявив посол України у Туреччині Василь Боднар. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Те, що ми створили свій власний коридор, стимулює партнерів прокладати інші маршрути. Я хотів би нагадати, що кораблі проходять територіальними водами Румунії, Болгарії і Туреччини, а зараз йде мова про створення більш безпечного маршруту. Єдине, що нас не влаштовує, – це повернення до умов, які були в рамках першого зернового коридору. Ніякого контролю, ніяких обстежень суден, які йдуть з українських портів, бути не може. Ми на це ніколи не погодимось», – зазначив Боднар.

Він зауважив, що ці переговори – частина підготовки до Конференції з продовольчої безпеки, яка відбудеться у Туреччині наприкінці серпня.

«На першому Саміті миру було домовлено, і це відображено у комюніке Саміту, що питання глобальної безпеки буде відпрацьовуватися у робочій групі і певний форум концентруватиметься саме на безпеці виробників сільськогосподарської продукції, портів, на забезпеченні судноплавства, на створенні умов для безпечної доставки продукції з України до тих країн, які цього найбільше потребують», – сказав Боднар.

Нагадаємо, Україна змогла забезпечити новий гуманітарний коридор для суден у Чорному морі без участі росії. Рух торговельних суден до та з українських портів у Чорному морі відбувається попри обстріли портової інфраструктури російськими військами. В той же час російським експортерам агропродукції доводиться все важче працювати через санкції проти банківської системи. А Чорне море зараз більше контролюють українські морські дрони, ніж російський флот. Тому наразі нова «зернова угода» потрібна більше росії, ніж Україні.

Інтерв'ю
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0