Спецможливості
Новини

Нова грантова програма для фермерів – страхування врожаю

15.09.2023
771
Нова грантова програма для фермерів – страхування врожаю фото, ілюстрація

В Україні запроваджують нову грантову програму страхування врожаю, яка розширить доступ до кредитів для мікро-, малого та середнього агробізнесу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича, доступ малого та середнього агробізнесу до банківських кредитів обмежений з низки причин. Тому нова грантова програма поряд з іншими урядовими та неурядовими програмами підтримки дуже важлива для аграріїв, які з початку повномасштабного вторгнення опинилися в скрутних умовах.

«Програма агрострахування майбутнього врожаю відкриє доступ до фінансування для малих і середніх агровиробників. Загалом всі програми з підтримки сільгосппідприємців мають одну мету – надати можливість аграріям в умовах війни отримати необхідне фінансування, щоб у наступні роки можна було сіяти і збирати врожай», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Очікується, що нова грантова програма дозволить надати агросектору близько 572 млн грн додаткового фінансування протягом сезону 2023 року, використовуючи страхування майбутнього врожаю як інструмент зниження кредитного ризику. 

Близько 220 клієнтів з числа сільськогосподарських виробників зможуть отримати дофінансування із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн на поповнення обігових коштів. Фермери зможуть мінімізувати ризики завдяки страхуванню врожаю. 

Програма здійснюватиметься страховою компанією UNIVERSALNA, ПриватБанком за підтримки проєкту USAID «Реформування фінансового сектору» і дозволить використовувати страхування як додатковий інструмент зниження ризику втрати врожаю для агровиробників та кредитного ризику для банків.

Інтерв'ю
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0