Спецможливості
Новини

Нові мита Трампа загрожують тепличному бізнесу в США

12:00 • Сьогодні
86
Нові мита Трампа загрожують тепличному бізнесу в США фото, ілюстрація

З 12 березня в США почнуть діяти нові імпортні мита на сталь та алюміній у розмірі 25%. Це рішення президента Дональда Трампа стало черговим кроком у розширенні торговельних бар'єрів. Представники тепличної галузі уважно стежать за ситуацією, оскільки нові мита можуть підвищити собівартість будівництва теплиць.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.

Під час попереднього президентського терміну Трамп уже запроваджував подібні заходи, але тоді європейські тепличні конструкції не потрапили під дію тарифів. Голова асоціації тепличної галузі Нідерландів AVAG Енні ван де Ріт нагадує:

«Тоді він зрозумів наслідки, і європейське тепличне будівництво не постраждало». 

Проте цього разу Трамп заявив, що не робитиме жодних винятків.

Вплив на витрати

Будівництво теплиць значною мірою залежить від цін на сталь та алюміній.

«Мита на ці матеріали точно збільшать витрати», – зазначає Хенк Вербакел з компанії Havecon, яка активно працює в Канаді та США. 

За його оцінками, подорожчання може становити від 5 до 10%.

Чи виграє американський ринок

За словами Ламберта ван Горена, експерта Rabobank з аграрного сектору, Трамп використовує мита як інструмент переговорів. 

«Загалом обкладати митами все підряд – не найкраща економічна політика. Це сприяє зростанню інфляції, і Трамп, ймовірно, це розуміє», – вважає експерт.

З іншого боку, будівельники теплиць, які закуповують конструкції, можуть почати шукати нових постачальників.

«Замість голландських компаній вони можуть звернутися до американських виробників», – прогнозує Ламберт.

Європейська сталь і якість

У ЄС виробники використовують високоякісну сталь із покриттям, що забезпечує довговічність конструкцій.

«Наші нові моделі мають найкращий захист від корозії. Така якість можлива лише в Європі», – пояснює Пітер з компанії Meteor. 

Водночас виробники теплиць у США наголошують на перевагах місцевої сталі.

«Наші конструкції створені з американської сталі, що є запорукою їхньої міцності та довговічності», – зазначає один із виробників.

Поки що ситуація залишається невизначеною. У 2018 році мита стосувалися лише напівфабрикатів, і галузь сподівається, що цього разу буде так само.

Європейська комісія вже відреагувала на рішення США. Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС готовий захищати свої економічні інтереси.

Доти ж, поки ситуація не проясниться, виробники теплиць змушені працювати в умовах невизначеності.

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських

1
0