Спецможливості
Новини

Ціни на зернові та олійні: кукурудза дорожчає, пшениця під тиском ринку

14:00 • Вчора
121
Ціни на зернові та олійні: кукурудза дорожчає, пшениця під тиском ринку фото, ілюстрація

Цього тижня ціни на кукурудзу продовжили зростати. Продавці утримувалися від активного продажу, що додатково підтримувало тенденцію до подорожчання. Водночас на ринку CIF ціни були на 5-6 доларів за тонну нижчі, ніж на CPT в Україні, що може свідчити про перегрів внутрішнього ринку. Аналітики прогнозують, що вже з наступного тижня кукурудза може втратити в ціні до 10 доларів за тонну. Новий урожай залишається стабільним – 200-203 долари за тонну на умовах DAP порти (жовтень-грудень).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

На ринку пшениці з’явилися негативні сигнали. Розмови про можливе завершення війни вплинули на біржові торги – фонди почали ліквідовувати довгі позиції, що може зупинити зростання цін. Попри це, за останній тиждень пшениця подорожчала на 5 доларів за тонну.  

Ситуація на ринку соняшнику залишається змішаною. Деякі переробні підприємства почали придивлятися до ріпаку, що зменшило активність закупівель соняшнику. Водночас ціни на олію підтримують зростаючу динаміку – за тиждень соняшник подорожчав на 500 гривень за тонну.  

На ринку сої спостерігається певне ослаблення. Генетично модифікована соя торгувалася в межах 390-395 доларів DAP порти Чорного моря, однак до кінця тижня ціни опустилися до 390 доларів. Світові ринки відчувають тиск через велику пропозицію сої з Північної та Південної Америки, що обмежує можливості для зростання цін.

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0