Спецможливості
Новини

ЄС може заборонити імпорт продуктів, які не відповідають європейським стандартам використання пестицидів

17.02.2025
187
ЄС може заборонити імпорт продуктів, які не відповідають європейським стандартам використання пестицидів фото, ілюстрація

Європейська комісія розглядає можливість заборони імпорту деяких продуктів, які не відповідають європейським стандартам щодо використання пестицидів. Це може вплинути на сільськогосподарську продукцію з різних країн, зокрема США.  

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Європейську правду».

За даними Financial Times, у Брюсселі обговорюють введення жорсткіших обмежень на імпорт продуктів, вироблених за стандартами, які відрізняються від європейських. Це пов’язано із бажанням захистити місцевих фермерів і забезпечити безпечність харчових продуктів.  

За словами одного з чиновників, серед перших під заборону можуть потрапити соєві боби зі США, оскільки для їх вирощування використовують пестициди, які заборонені в ЄС.  

Єврокомісар з питань охорони здоров’я Олівер Варгеї раніше заявив:  

«Те, що заборонено в ЄС, має бути забороненим у ЄС, навіть якщо це імпортована продукція».

Також у Єврокомісії планують включати до торговельних угод вимоги щодо добробуту тварин. Наприклад, можуть бути прописані мінімальні умови для утримання худоби та птиці, що впливатиме на конкурентоспроможність європейських фермерів. 

Очікується, що нові обмеження можуть викликати невдоволення торговельних партнерів. Раніше Дональд Трамп різко критикував політику ЄС щодо імпорту американської продукції, зокрема морепродуктів.

Крім того, Брюссель довго не підтримував ініціативу Франції щодо введення дзеркальних заходів для імпортної продукції, адже це може суперечити правилам Світової організації торгівлі (СОТ). 

За інформацією організації Pesticide Action Network Europe, у багатьох імпортованих до ЄС продуктах містяться залишки пестицидів, які перевищують допустимі норми. Найбільше це стосується:  

  • чаю – 38% зразків,
  • кави – 23% зразків.

Рішення щодо можливих обмежень ще не ухвалене, але Єврокомісія розгляне це питання вже найближчим часом.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0