Спецможливості
Новини

І знову гречка

05.02.2025
126
І знову гречка фото, ілюстрація

З цінами на гречку відбуваються постійні гойдалки. В Україні немає сталої та виваженої політики щодо виробництва цієї крупи, хоча для нашої країни це досить стратегічний продукт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

«Ми бачимо таку ситуацію – фермери виростять багато гречки, ціна буде дуже низька, вони продають продукцію собі у збиток, а наступного сезону скорочують посівні площі. Після цього збирають менший урожай гречки, виникає дефіцит на ринку, і вартість крупи зростає. Наступного року знову сіють багато гречки, і ситуація повторюється. Це виникає через те, що немає виваженого підходу до посіву, ціни не формуються шляхом домовленості з малими фермерами, які вирощують продукцію», – пояснив заступник очільника Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Крім того, він зазначив, що на вартість гречки в Україні впливає імпорт.

«Вирощену в Росії гречку везуть в Казахстан, там її фасують, потім переправляють в балтійські країни, а потім продукція потрапляє в нашу країну. Коли на український ринок потрапляє імпортна гречка, опускається ціна, і це невигідно внутрішньому виробнику», – розповів експерт.

При цьому він нагадав, що у 2024 році посуха негативно вплинула на урожай гречки. За його словами, є неперевірена інформація, що зібрано 110 тисяч тонн крупи, і цього об’єму мало б бути достатньо.

«Зараз пропозицій з боку бізнесу щодо продажу гречки не так багато, і переробні підприємства змушені пропонувати за неї вищу ціну. Тобто зросли ціни на закупівлю сировини, і це вплинуло на кінцеву вартість продукту для покупця. Варто зазначити, що ритейли роблять досить суттєві націнки. Виходить, що ті, хто посіяли та виростили гречку, заробляють значно менше, аніж продавці цієї крупи», – вказав Марчук.

Ключові слова: гречка, ціни на гречку

Інтерв'ю
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0