Спецможливості
Новини

В межах програми компенсації вартості розмінування очистили ще три ділянки

17:00 • Сьогодні
26
В межах програми компенсації вартості розмінування очистили ще три ділянки фото, ілюстрація

Оператори протимінної діяльності очистили ще три ділянки в межах державної програми компенсації вартості розмінування земель сільськогосподарського призначення. Це угіддя в Миколаївській області загальною площею 131 гектар, які, зокрема, були забруднені касетними боєприпасами. Договори на розмінування таких ділянок були підписані в жовтні 2024 року. Загалом в межах програми оператори UDS та «Українське агентство розмінування» очистили понад 618 гектарів угідь на суму 19,3 млн грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«Для нас важливо, що оператори змогли очистити саме землі в Миколаївській області, де йшли інтенсивні бойові дії. І вже навесні ці ділянки будуть засіяні збіжжям чи іншими культурами. Безпека людей, економічна активність на територіях, що зазнали бойових дій – це і є відновлення України, що робить нас як державу сильнішими», – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Вартість розмінування трьох ділянок становила 4,3 мільйона гривень. Центр гуманітарного розмінування після верифікації ділянок Центром протимінної діяльності перерахував зазначені суми операторам.

«Лише у січні завдяки програмі компенсації вартості розмінування агроземель вдалося повернути до використання майже 620 гектарів угідь. Цього тижня ми плануємо перерахувати кошти за договорами на розмінування в Харківській області. Вже в лютому будуть оголошені перші цьогорічні аукціони на очищення агроземель і ми закликаємо фермерів подавати заявки на участь у програмі, а операторів брати участь у тендерах», – заявив директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда.

Цьогоріч приймання заявок на участь в державній програмі компенсації вартості розмінування розпочалося 23 січня. Станом на 3 лютого фермери подали 34 заявки на очищення земель в Харківській, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Чернігівській, Сумській, Київській, Одеській та Івано-Франківській областях. Це 1620 ділянок загальною площею 7660,3 гектара. Дві подані заявки відхилені, решта – у роботі.  

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее

1
0