Спецможливості
Новини

Земельний банк: бюджети різних рівнів отримали 343,7 млн грн

07.01.2025
138
Земельний банк: бюджети різних рівнів отримали 343,7 млн грн фото, ілюстрація
З жовтня по грудень 2024 року «Земельний банк» провів у системі Прозорро.Продажі 266 успішних аукціонів із передачі в суборенду державних сільськогосподарських земель. Загальна їх площа —  23 296 гектарів у 15 областях України. Сума всіх переможних ставок разом із ПДВ становила 757 млн грн.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.
 
За цей час укладено 175 договорів суборенди на земельні ділянки площею 10 847 га. До бюджетів різних рівнів надійшло 343,7 млн грн з ПДВ. Впродовж перших трьох місяців від початку аукціонів, за кожен лот змагались в середньому 9 учасників. Як наслідок – стартова вартість суборенди земель зросла у 8,6 раза.
 
«Висока конкуренція на аукціонах є свідченням успішного старту «Земельного банку». Ми бачимо, що бізнес готовий інвестувати та діяти за зрозумілими правилами на ринкових умовах. Відбувається формування прозорого ринку суборенди сільгоспземель. Як наслідок, виграють усі його учасники: зростають надходження до державного та місцевих бюджетів, агровиробники мають нові можливості для розвитку, створюються робочі місця, а держава отримує ефективне використання наявного у неї ресурсу» — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
 
Найбільша конкуренція на аукціонах спостерігалася у Вінницькій області (в середньому 22 учасники на лот) та Кіровоградській області (в середньому 11 учасників на лот). 
 
Середня вартість суборенди за гектар в результаті сягнула 27 106 грн, а в окремих регіонах (Вінницькій та Кіровоградській областях) перевищила 33 тис. грн/га. Рекордсменом стала ділянка у Черкаській області, де вартість суборенди досягла 47 077 грн/га.
 
«Земельний банк» – це ініціатива Фонду державного майна України, спрямована на створення прозорого ринку суборенди державних сільськогосподарських земель. Її запроваджено за підтримки проєкту USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA). 

<

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее