Спецможливості
Новини

Європейським виробникам знову бракуватиме насіннєвої картоплі

06.01.2025
196
Європейським виробникам знову бракуватиме насіннєвої картоплі фото, ілюстрація
2024 рік у Європі став успішним для картопляного сектору. Завдяки високим цінам та гарному врожаю зросла зацікавленість фермерів у вирощуванні картоплі, навіть за рахунок інших культур. Однак 2025 рік може принести виробникам ту ж проблему, що й 2024-й: дефіцит насіннєвого матеріалу.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.
 
«Ми завершуємо загалом вдалий рік для картоплі. Середні ціни були високими, що позитивно вплинуло на сектор. Але не варто забувати про моменти напруженості на ринку через нестачу постачань у певні періоди та обмежену доступність насіння на початку 2024 року», — розповів Хуан Мануель Коельйо, комерційний директор компанії Patatas Meléndez.
 
За його словами, останні кілька сезонів картопля демонструвала гарні результати, що стимулювало фермерів збільшувати площі посіву. 
«Ми вже плануємо сезон ранньої картоплі в Андалусії та Мурсії, але стикаємося з тією ж проблемою, що й минулого сезону — обмежена кількість насіннєвого матеріалу», — зазначив він.
Особливою проблемою є постачання насіннєвого матеріалу з країн Європи, таких як Нідерланди, Бельгія, Німеччина та Франція, де погодні умови ускладнюють вирощування насіннєвої картоплі. 
«Через це ціни на насіннєву картоплю зростають, а виробники змушені переходити на альтернативні сорти замість тих, які вони хотіли б висаджувати», — додав Коельйо.
Фахівці наголошують, що попит на картоплю та бажання фермерів її саджати є показником стабільності галузі. Водночас вирішення проблеми дефіциту насіннєвого матеріалу залишається важливим завданням для всіх учасників ринку.

<

Інтерв'ю
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури