Спецможливості
Агробізнес

Удосконалена формула осіннього гербіцидного захисту ріпаку озимого

00:13 • Вчора
226
Удосконалена формула осіннього гербіцидного захисту ріпаку озимого фото, ілюстрація

Ріпак озимий — вельми цікава культура для аграріїв України насамперед через його високу рентабельність, що обумовлено стабільно високим попитом на світовому ринку. Втім, максимальні прибутки можливі за умови проведення захисних заходів, зокрема осінньої обробки гербіцидами.

Ефективний захист ріпаку озимого від бур’янів на початкових етапах вегетації є надважливим, оскільки втрати врожайності можуть сягати 30–50 % навіть за невеликої їхньої кількості на 1 м². Необхідність контролю бур’янів в осінній період пов’язана з тим, що на початкових етапах росту та розвитку ріпак слабо конкурує з ними. Саме в цей період забур’янення призводить до затримки та ослаблення ростових процесів у культурних рослин, а подекуди — до зниження польової схожості насіння, а також посилює конкуренцію за дорогоцінну вологу, поживні речовини та світло. Все це підвищує ризик невдалої перезимівлі та негативно впливає на продуктивність посівів у подальшому.

Залежно від ґрунтово-кліматичних умов вирощування, у посівах ріпаку озимого налічується 10–20 основних видів бур’янів, загалом на території України — понад 60 видів. Найчастіше в полях трапляються однорічні зимуючі: підмаренник чіпкий, волошка синя, грицики звичайні, ромашка непахуча, суріпиця звичайна, талабан польовий, фіалка польова; однорічні ярі: лобода біла, мак-самосійка, гірчак берізковидний, гірчак шорсткий, гірчиця польова, жабрій звичайний, редька дика, види щириці, види кропиви, амброзія полинолиста; багаторічні: види осотів, берізка польова, жовтець повзучий, кульбаба лікарська, подорожник, види полину, хвощ польовий; ефемери: зірочник середній, а також злакові види бур’янів.

Ефективність дії Белкар® Флекс 0,25 л/га на різні види бур’янів (BBCH 14–16 ріпаку озимого, Одеська область, 2024 рік)

Одними з найшкодочинніших бур’янів у посівах ріпаку озимого є зимуючі хрестоцвіті види, такі як кучерявець Софії, сухоребрики, талабан польовий, грицики звичайні. Особливістю їхнього розвитку є те, що вони відновлюють вегетацію набагато швидше, ніж культурні рослини, і створюють конкуренцію як восени, так і навесні. Окремо слід наголосити на необхідності контролю падалиці соняшнику як резерватора споріднених хвороб і значного конкурента за елементи живлення. Крім прямих втрат врожаю, бур’яни спричиняють зменшення надземної вегетативної маси культури, кількості продуктивних гілок і стручків на одній рослині та маси 1000 насінин.

Для боротьби з бур’янами в посівах ріпаку озимого використовують як ґрунтові, так і страхові гербіциди. Однак післясходове застосування гербіцидів восени має низку переваг, серед яких – можливість точного вибору гербіциду залежно від видового складу бур’янів, уникнення неоднозначної дії препарату через відсутність вологи та гнучкість у термінах використання продукту. Саме післясходове застосування гербіцидів є запорукою ефективнішого використання потенціалу продуктів у боротьбі з бур’янами.

Зважаючи на нові виклики та спираючись на тривалий досвід гербіцидного захисту ріпаку, компанія Corteva Agriscience розробила вдосконалену формулу осіннього захисту — гербіцид Белкар® Флекс, що є покращеною генерацією відомого продукту Белкар®.

Новинка

Белкар® Флекс — новий післясходовий гербіцид для посиленого осіннього контролю широкого спектра дводольних видів бур’янів у посівах ріпаку з розширеним вікном застосування і додатковою ґрунтовою активністю.

Продукт, створений на основі інноваційної молекули Arylex™ active (належить до класу хімічних сполук арилпіколінатів) та двох діючих речовин — піклораму та амінопіраліду, — має на меті розширити спектр контрольованих бур’янів, підвищити ефективність захисту від найпоширеніших видів, а також запобігти появі резистентності у дводольних видів бур’янів.

Arylex™ active за механізмом дії належить до групи синтетичних ауксинів із високим антирезистентним статусом за міжнародною класифікацією (HRAC група 0). Галауксифен-метил у разі застосування на чутливих видах бур’янів проявляє властивості, подібні до ауксину. піклорам та амінопіралід — діючі речовини системної дії з групи піридин-карбонових кислот — поглинаються листям і корінням, спричиняючи порушення ростових процесів і загибель бур’янів. Їхня дія відрізняється від галауксифен-метилу місцем зв’язування діючої речовини, що послаблює ризик виникнення резистентності.

Гербіцид Белкар® Флекс, завдяки унікальному поєднанню діючих речовин (галауксифен-метил, 10 г/л (Arylex™ active) + піклорам, 48 г/л + амінопіралід, 32 г/л) із нормою внесення 0,25 л/га, у разі застосування в осінній період вегетації ріпаку озимого від фази 2-х (ВВСН 12) до фази 8-ми листків (ВВСН 18), забезпечує високоефективний контроль широкого спектра ключових і проблемних зимуючих видів бур’янів (підмаренника чіпкого, маку дикого, видів герані, видів кропиви глухої, жабрію звичайного, видів ромашки, рутки лікарської, роману польового, портулаку городнього), капустяних (грициків звичайних, кучерявцю Софії, талабану польового — якщо на момент обробки вони перебувають на ранніх фазах росту й розвитку (сім’ядолі — 4 листки)), однорічних дводольних (лободи білої, амброзії полинолистої, видів гірчаків і падалиці соняшнику всіх типів (за оптимальної фази розвитку падалиці на момент обробки 2–4 справжніх листки), а також має посилену ефективність проти осоту рожевого та берізки польової.

Клікніть на фото для збільшення

Активний ріст чутливих бур’янів припиняється вже через добу після проникнення Белкар® Флекс у рослину. Перші видимі ознаки пригнічення бур’янів спостерігаються через 1–2 дні після внесення, а остаточна їхня загибель відбувається через 3–4 тижні після обробки і залежить від видового складу, стадії розвитку, ступеня забур’янення, а також кліматичних умов до-, в момент і після обробки. За нанесення препарату на листя швидкість його поглинання і перерозподілу зростає за підвищених температур і вологості довкілля. Ефективність Белкар® Флекс не знижується навіть після опадів, якщо вони пройшли через годину після застосування гербіциду.

Клікніть на фото для збільшення

Слід зауважити, що завдяки ґрунтовій активності Белкар® Флекс в осінній період забезпечується ефективний пролонгований контроль однорічних дводольних бур’янів у посівах ріпаку озимого, зокрема наступних хвиль таких видів, як падалиця соняшнику, підмаренник чіпкий, амброзія полинолиста та інших, що є дуже актуальним для ранніх посівів ріпаку озимого з огляду на конкуренцію за вологу та поживні речовини. 

Переваги

Белкар® Флекс — удосконалена формула осіннього захисту, яка має низку беззаперечних технологічних переваг перед іншими гербіцидами, рекомендованими для застосування у посівах ріпаку озимого.

Створений на основі інноваційної молекули Arylex™ active. Має розши­рене вікно осіннього застосу­вання: від появи першої пари справжніх листків (ВВСН 12) до третьої пари справжніх листків включно (ВВСН 18).

Забезпечує покращений контроль ключового спектра зимуючих двосім’ядольних бур’янів із підвищеною ефективністю проти підмаренника чіпкого, маку дикого, видів ромашки, видів герані а також падалиці соняшнику (зокрема, сульфо- та ІМІ-технології).

Контролює двосім’ядольні бур’яни з родини капустяних: грицики звичайні, кучерявець Софії, талабан польовий, види сухоребриків – якщо вони перебувають на ранніх етапах росту і розвитку (сім’ядолі – 4 листки).

Пролонгований контроль бур’янів завдяки ґрунтовій активності.

Швидко проявляє візуальні симптоми дії.

Дієвий за прохолодних погодних умов.

Високоефективний інноваційний гербіцид Белкар® Флекс підвищує стандарти контролю дводольних видів бур’янів протягом осінньої вегетації посівів ріпаку озимого відповідно до вимог інтенсивної технології вирощування культури. Белкар® Флекс — запорука чистих посівів, яких прагнуть вітчизняні агровиробники.

 
Олександр Бортницький,
категорійний маркетинг-менеджер з гербіцидів, Corteva Agriscience
Більше на www.corteva.com.ua
™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. © 2024 Corteva.

<

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее