Спецможливості
Інтерв'ю

Історія успіху ТОВ «Алмар Агро»: Валерія Маринюк про свій шлях до аграрних інновацій

10.10.2024
1194
Історія успіху ТОВ «Алмар Агро»: Валерія Маринюк про свій шлях до аграрних інновацій фото, ілюстрація
Валерія Маринюк

Валерія Валеріївна Маринюк у 2023 році отримала у спадок ТОВ «Алмар Агро», яке розташоване в селі Котюжани Могилів-Подільського району Вінницької області. Аграрне господарство спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних та технічних культур.

Зіткнувшись із численними викликами, Валерія почала управляти ним, не маючи попереднього досвіду в сільському господарстві та в умовах обмежених фінансових ресурсів для розвитку підприємства. Додатково військовий стан у країні створив нові труднощі, адже нестабільність ринку, труднощі з логістикою та брак робочої сили значно ускладнили роботу аграрного сектору. До того ж, кліматичні умови регіону стали додатковим бар’єром — в останні роки посухи стали регулярним явищем, що робило вирощування сільськогосподарських культур особливо ризикованим.

На обробітку в компанії перебуває 500 га землі, і постала нагальна потреба вирішити цілу низку проблем, щоб зберегти господарство та забезпечити врожай. Одним із ключових питань було фінансування та пошук інноваційних рішень для підвищення ефективності.

Підтримка CAREFIELD та Програми USAID АГРО

«Значну допомогу ми отримали завдяки партнерству з компанією Carefield в межах підтримки від Програми USAID АГРО. Одним із основних рішень стало впровадження сучасних технологій обприскування на площі 500 га за допомогою високоякісного самохідного обприскувача. Це дозволило нашому господарству зекономити понад 300 тис. грн, що значно підвищило ефективність захисту рослин», — зазначає Валерія Маринюк.

 Валерія Маринюк

«Окрім цього, завдяки компанії Carefield та підтримці Програми USAID АГРО, господарство закупило звичайну товарну сою, яка на той час була вдвічі дешевше насіннєвої. За допомогою мобільного насіннєвого заводу Dorez ми підготували 75 тонн якісного насіннєвого матеріалу. У результаті ми зекономили ще понад 1,2 млн грн. Загалом ця співпраця дала змогу нашому господарству зекономити понад 1,5 млн грн. Це стало важливим кроком для забезпечення стабільності нашого підприємства в умовах складної економічної ситуації», — додає Валерія.

Оперативна реакція на загрози врожаю

Навесні агрономи компанії Carefield оглянули поля господарства та виявили значні пошкодження посівів ріпаку шкідниками, такими як ріпаковий квіткоїд та оленка волохата. Це призвело до критичної шкоди врожаю та необхідності оперативного реагування.

«Враховуючи обмежену кількість вологи в ґрунті, було ухвалене рішення пересіяти пошкоджені площі соєю за технологією ноу-тілл. Вона допомагає зберігати вологу в ґрунті, що стало важливим фактором під час посухи. Для цього ми використали сівалку Mzuri Pro-Til, яка забезпечила рівномірні сходи та високі результати сівби

Протруєння насіння сої здійснювалось за допомогою комплексу Dorez від компанії Carefield, що дало змогу підвищити посівні властивості насіння та підготувати його до подальшого висівання. Завдяки такій обробці ми отримали рівні та дружні сходи здорових рослин», — пояснює агроном Carefield Дмитро Пудрик.

Дмитро Пудрик

Результати та плани на майбутнє

Незважаючи на надзвичайно важкі погодні умови, зокрема всього 30 мм опадів під час вегетаційного періоду, завдяки технології ноу-тілл вдалося досягти врожайності 1,4 тонни на гектар. Це є значним успіхом порівняно із сусідніми господарствами, які отримали врожайність у діапазоні 0,8–1,5 тонн на гектар за традиційного обробітку ґрунту.

 Валерія Маринюк

Досвід Валерії Маринюк і ТОВ «Алмар Агро» показує, наскільки важливо впроваджувати інноваційні технології та швидко реагувати на виклики. Завдяки допомозі компанії Carefield та Програми USAID АГРО господарство не тільки зберегло свої позиції, але й продовжило розвиток у складних умовах. Валерія переконалася, що використання технологій, таких як ноу-тілл і мінімальний обробіток ґрунту, допомагає зберігати вологу. Вона також розуміє, що без сучасної техніки ці процеси неможливі, і навіть за ії відсутності варто співпрацювати з аутсорсинговими компаніями. Фермерка планує й надалі впроваджувати інновації для розвитку свого господарства.

Інтерв'ю
14 квітня 2022 року корпорація FMC заявила про своє рішення припинити діяльність та бізнес в росії. І стала першою великою транснаціональною компанією — виробником засобів захисту рослин, яка повністю вийшла з російського ринку. А от свій... Подробнее
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее

1
0