Спецможливості
Новини

Нідерланди допоможуть Україні у налагодженні збуту продуктів картоплепереробки

27.02.2017
2133
Нідерланди допоможуть Україні у налагодженні збуту продуктів картоплепереробки фото, ілюстрація
К. Спаанс висловила сумніви, що в ЄС буде попит на сиру українську картоплю, навіть якщо державі якимось чином вдасться зняти карантин

Нідерланди і Україна починають дослідження разом з FoodTechLink ринків сусідніх з Україною держав на предмет можливостей збуту продуктів переробки картоплі. Дослідження буде завершено через півроку. Про це повідомила радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні Каролін Спаанс в інтерв'ю propozitsiya.com.

Також вона нагадала, що багато голландських компаній пропонують українським аграріям технології доопрацювання, глибокої переробки та зберігання картоплі. На них є сенс звернути особливу увагу, адже це ультрасучасні досягнення.

К. Спаанс висловила сумніви, що в ЄС буде попит на сиру українську картоплю, навіть якщо державі якимось чином вдасться зняти карантин. А ось на продукти переробки картоплі ці обмеження не поширюються. "Саме в цій галузі Україна має дивовижний потенціал. До речі, коли я приїхала сюди, то була відверто здивована, що Україна досі є нетто-імпортером крохмалю", - зазначила вона.

За словами радника, між країнами в картоплярстві зараз діє проект з підтримки бізнесу, який зосереджений на тому, щоб допомогти українським аграріям досягти високої якості продукції, щоб вона стала конкурентоспроможною на зовнішніх ринках. В його рамках здійснювалася передача українським аграріям передових знань про хвороби цієї культури, технології її вирощування і харчування. Голландські експерти вже провели ряд тематичних тренінгів для українських картоплярів, за матеріалами яких було видано довідник на тему шкідників і хвороб картоплі. Зараз цей проект добігає кінця, зазначила експерт.

Пріоритетні напрямки в роботі К. Спаанс - рослинництво, особливо картоплярство і тепличне господарство, молочне тваринництво, біоенергетика і безпека продуктів харчування.

Інтерв'ю
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0