Спецможливості
Новини

Негативний вплив на українських фермерів та штучне обмеження конкуренції, — ЄС оцінив наслідки введення квот на імпорт добрив

18.06.2020
821
Негативний вплив на українських фермерів та штучне обмеження конкуренції, — ЄС оцінив наслідки введення квот на імпорт добрив  фото, ілюстрація

Європейський Союз виступає проти ініціативи введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив. На цьому наголошується у відповіді представництва Європейського Союзу в Україні на запит провідних аграрних асоціацій, ініційований Всеукраїнською Аграрною Радою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

Зокрема, зазначається, що у рамках багатосторонніх правил СОТ запобіжні заходи можливі лише в тому випадку, якщо імпорт зростає різко і раптово, і завдає економічних збитків вітчизняним виробникам.

Разом з тим, у ЄС наголошують: для багатьох товарів, на які спрямоване розслідування (розслідування Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі, ініційоване у серпні 2019 року) імпорт, фактично зменшився. А для деяких позицій азотних добрив економічна ситуація навіть покращилась, тому запропоновані заходи не були б юридично виправданими.

«Крім того, пропоновані Україною квоти є занадто обмежувальними. Якщо заходи будуть введені, вони негативно впливатимуть на фермерів та штучно обмежуватимуть конкуренцію на українському ринку, що призведе до зростання внутрішніх цін», — наголошують у ЄС. 

У своїй відповіді представництво посилається також на дослідження Київської школи економіки, яким підтверджується негативний вплив від введення квот на економіку України.

«Було підраховано, що заходи коштуватимуть фермерам 174-509 млн дол. США та призведуть до втрат в економіці України на 100-238 млн дол. Тому ЄС виступає проти запровадження заходів, запропонованих Україною, і надалі висловлюватиме свою стурбованість», — йдеться у листі.

Ключові слова: Квоти, імпорт, добрива, ЄС

Інтерв'ю
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0