Спецвозможности
Новости

Найближчим часом зросте попит на великі партії ріпаку, — експерти

10.11.2022
180
Найближчим часом зросте попит на великі партії ріпаку, — експерти фото, иллюстрация

Експерти прогнозують у найближчі два тижні пожвавлення попиту на ріпак та певного зростання цін на олійну. Але переробники очікують передусім на великі партії, від 1000 тис. тонн, повідомив аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створений у рамках ВАР, під час щотижневого брифінгу для аграріїв.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Запаси ріпаку в Україні становлять 1,3-1,4 млн тонн, такий показник є значним, якщо порівнювати з минулим роком. Але попит на ріпак жвавішає. Минулого тижня вже почалася активізація ринку. Попит на ріпак починає повертатися у першу чергу з боку ЄС, ф’ючерси вже зростають. Ключова причина — зростання світових цін на ріпакову олію. Це автоматично тягне за собою повернення попиту на сировину. Можна очікувати, що запаси ріпаку на кінець сезону не будуть перевищувати 200-300 тис. тонн», — зазначає аналітик Олексій Тартаковський.

По Україні також активізувалися імпортери, які надають перевагу великим партіям ріпака.

«Індикативні ціни на ріпак поки в середньому становлять 580 $/т, але в майбутньому прямуємо до позначок 590-600 $/т. По переробникам — індикативні ціни знаходяться в районі 16000-16300 грн/т по центральній Україні. Як вже йшлося, в Україні ріпака багато, але треба розуміти що обсяги розпорошені по всій країні.

Якщо місяць назад можна було знайти у фермера партію у 1000 тонн, то зараз це складно, бо пропонують здебільшого партії по  200-400 тонн. Великих партій на ринку мало. Тому ціну16500-16700 грн/т можна отримати у переробника для партії більше 1000 тонн», — вважає аналітик.

Найближчим часом можна очікувати зростання попиту на український ріпак з боку Німеччини та Польщі. Ріпак вже купують по 630-640 євро за тонну з доставкою до Німеччини. На поточному тижні ціни можуть піднятися до 650 євро/тонну, оскільки німецькі імпортери шукають ріпак вже з поставкою на грудень-січень.

Ключевые слова: попит, ріпак
Интервью
В Нидерландах существует печальная поговорка: «Фермеру принадлежат только его жена и дети, все остальное на ферме принадлежит банку». То есть, банки понавыдавали всем фермерам вплоть до мельчайших
Высокая культура земледелия требует организованности и слаженности в выполнении каждого технологического процесса. А в условиях интенсивного земледелия все технологические операции следует довести до идеала, поскольку их выполнение... Подробнее

1
0