Спецможливості
Новини

Найбільший європейський переробник овочів збентежений перспективою зриву сезону

11.07.2017
2021
Найбільший європейський переробник овочів збентежений перспективою зриву сезону фото, ілюстрація

Це буде складний сезон для Ardo – однієї з найбільших компаній з переробки овочів у Європі. 2017-й – один із найгірших років, і все залежить від дощу в найближчі тижні. Ми можемо вижити з небором врожаю в 5 -20%, але брак сировини на рівні -30% є для нас критичним. Про це заявив головний агроном Ardo  Ян Ганссенс зарубіжним аграрним ЗМІ, повідомляє propozitsiya.com.

У сезоні-2016 Ardo зібрав урожай з втратами -25%. Виробництво бобових також впало на 20%. У 2017-му також буде лише половина очікуваного врожаю чи навіть менше. Також очікується зниження на 40-50% врожаю цвітної капусти. Ardo провадить стабільну цінову політику, тому таке падіння по базових культурах має великий вплив на їхні прибутки.

Для досягнення стабільних цін на свою продукцію Ardo укладає форвардні контракти на поставки на 85-90% продукції із постачальниками. Ян Хансенс каже: «Звичайно можна спекулювати з певними видами овочів, зокрема морквою, цибулею, цибулею-пореєм, селерою, проте ми не збираємося цього робити. Це не означає, що наші відносини з нашими постачальними чудові, особливо зараз. Я ніколи не отримував так багато дзвінків та електронних листів, що пропонують безкоштовну моркву».

Ринок заморожених продуктів

Ринок заморожених продуктів, наголошують в Ardo, є стабільним у Європі. Цей ринок повільно зростає в усьому світі. Частково це пов'язано зі сприятливими транспортними шляхами до та з Південної Америки. «Маршрут із Антверпена через Роттердам до Бразилії дешевший, ніж маршрут Антверпен-Роттердам-Мадрид. Однак продажі – це одне, а задоволені клієнти та ринки – зовсім інше», – говорять у компанії.

Заморожений vs свіжий

Аrdo хоче відійти від терміну «глибоко заморожений», а, швидше, вживати термін «свіжозаморожений». В Аrdo стверджують, що у їхній продукції стільки ж вітамінів і мінералів, скільки й у свіжих овочах. Це доведено в науковому дослідженні щодо вмісту вітаміну С у бобових. Коли вони були заморожені відразу після збирання, вміст вітаміну С залишався вищим, ніж у свіжих бобах, проданих через три дні у супермаркеті.

Ardo наголошує на інших перевагах своєї продукції: гарантія на 100%, триваліший термін зберігання (від 18 до 30 місяців), і це зручніше (овочі були очищені, промиті та попередньо розрізані – відтак, готові до споживання). Аrdo також вказує, що ціни на їхні продукти є стабільними, а споживач платить за чистий продукт. Кількість неспоживаних частин деяких продуктів досить висока, 3,8 кг/10 кг для цвітної капусти, 4,9 кг для кочанної капусти та 4,2 кг для цибулі-порею.

Тенденції

У своїй політиці Ardo орієнтується на різноманіття. Нові продукти та суміші постійно розробляються командою кулінарних радників. Ці консультанти перебувають у тісному контакті з споживачами та підтримують останні тенденції. Лінійка Ardo складається із свіжозаморожених овочів, овочевих сумішей, готових овочів, трав, фруктів, пасти та рису. Діапазон підрозділяється на дев'ять груп продуктів, кожна з яких має власну додаткову вартість і кулінарні можливості. До них належать попередньо приготований Експрес діапазон, органічні Bi-продукти та інші, починаючи від сипучих продуктів до фруктових і овочевих пюре, які підходять для коктейлів. Існує також Ardo Culinair – онлайн-рецепти на основі продуктів Ardo. Тут Ardo підтримує тренд на меншу кількість вуглеводів і вегетаріанські страви, наприклад, серед рецептів є райдужна піца на базі цвітної капусти та картопляні чіпси.

Довідка

На початку літа на підприємстві-заморожчику відносно спокійний період – лише одна з чотирьох виробничих ліній використовується для виготовлення рису з цвітною капустою для американського ринку. Америка є однією з 60 країн, куди Ardo постачає продукцію. У Ardo працює понад 3800 чоловік, вони виробляють продукцію приблизно на €840 млн на основі виробництва 762 тис. т. Продукти обробляються у 21 локаціях у найбільш продуктивних сільськогосподарських регіонах 9-ти європейських країн. Вони зосереджені на трьох ринках – роздрібній торгівлі, харчовій промисловості та сфері громадського харчування.

Переклад Оксана Козак

Інтерв'ю
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0