Спецможливості
Новини

Науковці та студенти НУБІП створили новий сорт плодово-декоративної яблуні

18.02.2023
523
Науковці та студенти НУБІП створили новий сорт плодово-декоративної яблуні фото, ілюстрація

Яблуня — найпоширеніша плодова культура в світі. Має вона і неабиякі декоративні властивості. Нещодавно Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних яблунь під назвою «Оксана».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Селекційну роботу провели науковці та студенти агробіологічного факультету НУБіП України під керівництвом професора кафедри садівництва Володимира Меженського.

Найпоширеніші сорти декоративної яблуні мають червоні квіти, що походять від центральноазійської яблуні Сіверса Недзвецькієвої, яка має антоціанове забарвлення всіх органів.

Селекціонери дібрали низку перспективних форм, що поєднують високі декоративні властивості зі стійкістю до парші й борошнистої роси. Одну з них, що рясно квітує рожево-червоними квітками і було зареєстровано під назвою «Оксана».

«Основне призначення сорту декоративне — для потреб зеленого будівництва. Її плоди, хоча й дрібні, містять високу кількість біологічно активних речовин, тому придатні для переробки на компоти, мармелад, пастилу тощо. Отже маємо три в одному: декоративність, екологічність та садовину з лікувально-профілактичними властивостями», — переконаний доктор с.-г. наук Володимир Меженський.

Новий сорт декоративної яблуні з’явився під час досліджень нетрадиційних плодово-декоративних культур з фітонцидно-лікувальними властивостями, йдеться в повідомленні НУБіП України.

Інтерв'ю
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою

1
0