Спецвозможности
Новости

Наступний рік може стати найтеплішим за всю історію спостережень

28.01.2023
377
Наступний рік може стати найтеплішим за всю історію спостережень фото, иллюстрация

Глобальні температури у 2024 році можуть вийти за межі графіків та викликати безпрецедентні хвилі спеки, попередили кліматологи. Потепління буде пов'язане з явищем Ель-Ніньо, яке, за прогнозами, сформується в Тихому океані найближчими місяцями.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на lenta.ua.

Ель-Ніньо – коливання температур поверхневого шару води в екваторіальній частині моря. Воно посилює екстремальну погоду по всій земній кулі.

Останні три роки спостерігався «прохолодний» аналог цього явища – Ла-Нінья. Завдяки йому абсолютні рекорди спеки так і не були побиті. Але згідно з прогнозами до кінця 2023 року в Тихому океані може виникнути Ель-Ніньо, що підвищує ймовірність того, що 2024 стане найспекотнішим в історії спостережень.

Нині глобальні температури планети на 1,2 градуса Цельсія перевищили доіндустріальний рівень. Також підвищення вже призвело до катастрофічних наслідків, включаючи аномальну спеку в США та Європі та повені у Пакистані та Нігерії.

Вчені припустили, що 2024 року середня температура вперше перевищить доіндустріальний рівень на 1,5 градуси. Вплив Ель-Ніньо накладеться на поточні процеси зміни клімату, значно посиливши їх.

«Ми припускаємо, що 2024, швидше за все, стане найтеплішим роком за всю історію спостережень. Навіть невеликого спалаху Ель-Ніньо має бути достатньо для досягнення рекордної глобальної температури», – зазначив професор Джеймс Хансен із Колумбійського університету.

Згідно з прогнозами, у разі виникнення Ель-Ніньо країни, що лежать біля західного узбережжя Тихого океану, можуть зіткнутися зі спекою та посухою. Це явище також придушить мусони в Індії та дощі на півдні Африки. У Східній Африці, у південних регіонах США та Південній Америці, навпаки, очікуються аномально вологі умови.

Наслідки Ель-Ніньо також можуть відчуватися в середніх широтах Північної півкулі. Автори закликали створити міжнародний центр моделювання клімату, щоб протистояти майбутнім природним загрозам.

Интервью
Рейдерство - стихийный термин, который дословно означает «недружественный захват активов». В аграрной сфере чаще всего используются поддельные документы, а часто - в сочетании с тупой грубой силой. Почему рейдерство приобрело такое... Подробнее
Юрий Крутько
25 апреля руководителю районной организации ОО «Аграрная самооборона Украины» в Кропивницком районе Виталию Береговому средь белого дня в областном центре сожгли автомобиль. Случилось это после того, как «Аграрная самооборона Украины»... Подробнее

1
0