Спецможливості
Новини

Нардепи знову пропонують скасувати мораторій на продаж землі. Тепер із 1 липня

16.12.2016
1106
Нардепи знову пропонують скасувати мораторій на продаж землі. Тепер із 1 липня фото, ілюстрація
Народні депутати ВР Олексій Мушак, Павло Різаненко та Сергій Хлань подали до парламенту законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який скасовує мораторій на торгівлю паями і поетапно запроваджує ринок землі

Народні депутати ВР Олексій Мушак, Павло Різаненко та Сергій Хлань подали до парламенту законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який скасовує мораторій на торгівлю паями і поетапно запроваджує ринок землі. По це повідомив на epravda.com.ua О.Мушак, повідомляє propozitsiya.com.

В документі пропонується з 1 липня 2017 р. скасувати мораторій. Дати право з цього дня об'єднаним громадам продавати комунальну та державну землю у своїй юрисдикції. Держгеокадастру надати право продавати державні землі. Спосіб продажу - електронні торги.

На першому етапі покупцями можуть бути лише фізичні особи - громадяни України, органи місцевого самоврядування і держава. Обмеження граничної площі землі, що може бути сконцентрована в однієї особи, - 500 га.

Також депутати пропонують й інші запобіжники. Законопроект передбачає вимоги до легальності капіталу. При концентрації понад 200 га фізичні особи повинні подати електронну декларацію, у якій мусить бути відображене джерело коштів для трансакції. Так блокується доступ на ринок землі тіньового капіталу.

Основна мета цього етапу — визначити моделі поведінки основних гравців і сформувати цінові орієнтири на землю в різних регіонах. Так, це сміливий експеримент, але достатньо розрахований на рівнем ризиків.
Другий етап - відкриття ринку повинен початися з 1 липня 2018 р. Тоді право продавати землю отримають власники паїв.

З 1 січня 2020 р. право купувати землю отримають юридичні особи та фізичні особи - підприємці. При цьому з ринку виключаються особи без громадянства та іноземці. Таке обмеження діятиме до 1 січня 2030 р.

Крім того, депутати запропонували встановити ціновий індикатив: на першому етапі мінімальна ціна купівлі не може бути нижчою за 20-річну орендну плату за нормативною грошовою оцінкою. Також блокується можливість для спекуляцій: у перші три роки після купівлі в разі перепродажу землі податок з різниці становитиме 90%.

Як запобіжники надмірної концентрації земель та лендлордизації нардепи пропонують: фізична особа зможе володіти до 500 га, юридична особа — до 33% земель відповідного району або території об'єднаної громади.

Повний текст законопроекту буде опублікований на сайті Верховної Ради ближчими днями.

Інтерв'ю
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0