Податок на город: держава змушує селян добровільно позбутися землі
Ресурсний законопроєкт № 5600, що покликаний сприяти наповненню бюджету, передбачає, поміж інших податкових зобов'язань, ще й податок на город. Ним хочуть обкласти усіх власників та орендаторів земельних наділів, які перевищують площу у 50 соток.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.
Якщо попервах передбачалось, що будуть оподатковувати лише землю, яка має площу від 2 гектарів і більше, то тепер цей законопроєкт передбачає оподаткування земель площею від пів гектара. Не випадково пропонований податок називають податком на город, адже майже всі сільські родини мають таку площу городу, а хто і більшу.
Щоправда, оподаткування поширюється лише на ті земельні наділи, які розташовані за межами населених пунктів. Але по суті далеко не кожна родина може похвалитись великим городом у межах села. В основному, в селі є невеличка присадибна ділянка, а основний город знаходиться за селом. Тепер за цю землю треба буде платити податок.
Законотворці придумали йому назву — мінімальне податкове зобов'язання. Платити його треба буде раз на рік, і його величина становитиме 5% від нормативної грошової вартості ділянки землі.
При цьому слід пам'ятати, що, наприклад на Львівщині, Житомирщині і Рівненщині земля найдешевша. Там гектар оцінюють трохи дорожче, ніж у 21 тисячу гривень. А от на Черкащині та на Буковині гектар цінують у суму понад 33 тисячі гривень.
Таким чином, на Львівщині треба буде віддати щорічно по 1050 гривень за гектар, а на Черкащині по 1650. Причому платити доведеться не лише за ту землю, на якій селяни вирощують щось на продаж, а взагалі за всю свою землю, на якій родина вирощує городину для власних потреб.
За такої умови не всі селяни «потягнуть» такі платежі. Дехто буде змушений ретельно рахувати, що йому вигідніше: щороку сплачувати чотиризначні суми податку на город чи відмовитись від нього. Не виключено, що багато людей оберуть друге.