Найбільші очікування аграріїв у 2017 році очима УАК
![Через повне скасування спецрежиму ПДВ аграрії найбільше очікують повноцінної державної підтримки для галузі та справедливого механізму розподілу державних коштів Найбільші очікування аграріїв у 2017 році очима УАК фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/o.jpg?itok=IkzQbj83&v=1706408568)
Через повне скасування спецрежиму ПДВ аграрії найбільше очікують повноцінної державної підтримки для галузі та справедливого механізму розподілу державних коштів. Анонсований Урядом 1% від ВВП в АПК не зможе забезпечити той рівень державної підтримки, який є у аграріїв інших країн- конкурентів українських товаровиробників. Такі висновки зробила в.о. генерального директора Української аграрної конфедерації Марія Дідух, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.
Серед очікувань - проведення приватизації нерентабельних державних підприємств - наприклад, "Укрспирт" і т.д., що спричинить не лише зменшення фінансового навантаження на держбюджет, а й навпаки сприятиме додатковому його наповнення. Також ці підприємства в "умілих руках" справжнього господаря можуть ефективно працювати, що, в свою чергу створить нові робочі місця та збільшить обсяги виробництва того чи іншого виду продукції.
У законодавчому плані аграріям важливо, щоб до кінця 2017 року був напрацьований та прийнятий законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який враховуватиме всі моменти для того, щоб запровадити грамотний ринок землі в Україні.
У переліку очікувань - ще більша диверсифікація аграрного експорту, оскільки Україна постійно нарощує обсяги виробництва аграрної продукції і здатна забезпечити продовольством значну кількість населення світу.
Також аграрії очікують на стабілізацію банківського сектору. Насправді багато фермерів страждають від відсутності обігових коштів, тому дешеві і доступні кредити – це те, на що дуже чекає агросектор. У цьому питані представники малого і середнього бізнесу сподіваються на міжнародну допомогу, адже відповідно до Угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком на надання кредитів для малих і середніх товаровиробників виділено аж 400 млн євро. І нещодавно Верховна рада України ратифікувала цю Угоду.