Спецможливості
Новини

Найбільша частка в структурі посівів належатиме пшениці

09.03.2017
5290
Найбільша частка в структурі посівів належатиме пшениці фото, ілюстрація
Найбільша частка в структурі посівів буде належати пшениці - 23,6%. Друге місце у соняшнику - 20%, далі йде кукурудза на зерно - 16,4%. Також досить великі площі аграрії відведуть під ячмінь і сою - 9,7% і 7,2% відповідно

Згідно з попередніми даними Мінагропроду, вся посівна площа під урожай 2017 року у всіх категоріях господарств складе 26,8 млн га - на рівні минулорічного показника. При цьому, сільськогосподарські підприємства охоплять 18,6 млн га або 69% від загальної площі посівів. По всіх категоріях господарств зернові і зернобобові займуть 14,4 млн га - теж на рівні минулорічного показника.

Згідно з прогнозом, в структурі зернового клину пшениця займе 44%, кукурудза на зерно - 30,5%, ячмінь - 18,1%, інші зернові - 7,4%. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Згідно з результатами останніх обстежень посівів озимих культур, з посіяних 7,2 млн га сходи були отримані на 6,8 млн га (95%). При цьому 81% (5,5 млн га) посівів в доброму або задовільному стані, а решта 19% (1,3 млн га) - в слабкому або зрідженому.

Оцінюючи стан посівів озимого ріпаку, в Мінагропроді уточнили, що сходи цієї олійної культури були отримані на 96% площ - на 860 тис. га з 899 тис. га посіяних. На сьогодні 80% цих сходів в хорошому або задовільному стані, 19,8% - в слабкому або зрідженому, а решта 0,2% - загинули.

В цілому стан посівів озимих культур в подальшому буде залежати від сприятливих погодних умов у період весняної вегетації. На думку виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Сюзанні Григоренко, на сьогоднішній день близько 30% посівів озимих культур будуть пересіяні, в тому числі 20% посівів озимого ріпаку. При пересіві умови диктують рентабельні культури: соняшник, кукурудза, горох. Щодо сої зацікавленість потроху падає, так як попит регулюється пропозицією і цінами в країнах Південної Америки. А валовий збір зернових залишиться на торішньому рівні.

Згідно з прогнозом Мінагропроду, найбільша частка в структурі посівів буде належати пшениці - 23,6%. Друге місце у соняшнику - 20%, далі йде кукурудза на зерно - 16,4%. Також досить великі площі аграрії відведуть під ячмінь і сою - 9,7% і 7,2% відповідно.

У міжнародних насінницьких компаніях, що працюють в Україні, відзначають, що «смаки» аграріїв можуть зміститися у виборі конкретних гібридів. Так, за словами керівника відділу маркетингу компанії DuPont Pioneer Україна Сергія Резніченко, однією з найприбутковіших культур залишається соняшник. «Ми відзначаємо тенденцію, що все більше клієнтів роблять ставку на кукурудзу зважаючи на високий потенціалу врожайності. Деякі господарства північній частині «кукурудзяного поясу» України вважають за краще гібриди з більш високим ФАО, що, з одного боку, дозволяє отримувати високу врожайність, але з іншого - збільшується ризик того, що цей урожай залишиться під снігом. А значить, ще більшої ваги набуває здатність гібридів швидко віддавати вологу», - говорить він.

Керівник бізнес-напрямку «Зернові» компанії «КВС-УКРАЇНА» Євген Станько впевнений, що в цьому сезоні збільшиться площа під горохом, а ярі зернові (ячмінь, пшениця, ярий ріпак) втратять свої позиції.

Разом з тим, старший аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Наталя Шпигоцька додає, що вже намітилося збільшення площ під озимими - на 4% в порівнянні з 2016 роком. За її словами, в структурі посівних площ під яровими культурами основна частка припадає на пшеницю (40% +), кукурудзу (30%) і ячмінь (20%), а під олійними - на соняшник (70% +), сою (20% +) і ріпак (5%).

«З огляду на цінову кон'юнктуру внутрішнього і світового ринку, сільгоспвиробники більшу перевагу віддаватимуть кукурудзі. Ціна на цю культуру протягом вересня-грудня 2016 р становила 4,1-4,6 тис.гГрн/т. Це всього лише на 5-6% нижче ціни продовольчої пшениці і на 10% вище за ціну ячменю. У той же час, врожайність кукурудзи була вищою в 1,5-2 рази. Відповідно, це забезпечило більшу виручку від реалізації в розрахунку на 1 га і сформувало пріоритети аграріїв », - вважає заввідділом ціноутворення, кон'юнктури та інфраструктури ринку Національного наукового центру« Інститут аграрної економіки », к.е.н. Ольга Боднар.

Інтерв'ю
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0