Спецможливості
Новини

Розпочався проєкт ЄС з удосконалення законодавства у сфері ГМО в Україні

25.06.2021
903
 Розпочався проєкт ЄС з удосконалення законодавства у сфері ГМО в Україні фото, ілюстрація

14 червня 2021 року консорціум у складі трьох країн-членів Європейського Союзу — Латвії, Польщі, Нідерландів — і Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) за фінансування ЄС розпочали новий проєкт Твіннінг з метою наближення українського законодавства до норм ЄС, удосконалення роботи Держпродспоживслужби та фітосанітарних лабораторій України, повідомило Представництво Європейського Союзу в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на eu-ua.kmu.gov.ua.

У межах проєкту експерти ЄС та їхні українські колеги спільно розроблять пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у сфері генетично модифікованих організмів (ГМО), прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Проєкт допоможе вдосконалити українську систему контролю за виробництвом ГМО на місцях, щоб забезпечити безпечне виробництво та відстеження з самого початку. Огляд системи захисту прав на сорти рослин принесе користь селекціонерам рослин України та їхній інтелектуальній власності. Галузь насінництва та розсадництва отримає вигоду від можливостей торгівлі та підвищить якість виробництва.

«Європейський Союз продовжує надавати підтримку уряду України в наближенні її фітосанітарного законодавства до норм та стандартів ЄС, зокрема у сфері ГМО, захисту прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва. Ми сподіваємось, ця підтримка посприяє подальшому зміцненню відповідних державних служб, а Україна максимально використає практичний досвід, яким діляться країни — члени ЄС», — наголосив Керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

Насамперед проєкт спрямований на підтримку Держпродспоживслужби, що отримає рекомендації з питань підвищення ефективності від подібних установ ЄС, а також фітосанітарні лабораторії України, що отримають допомогу в акредитації згідно зі стандартом ISO 17065.

Українські колеги отримають не лише знання, а й практичний досвід під час запланованих тренінгів та навчальних візитів до країн — членів ЄС.

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0