Спецможливості
Новини

НААН: Укладено 309 угод на використання нових сортів плодових рослин і технологій їх вирощування

22.01.2019
923
НААН: Укладено 309 угод на використання нових сортів плодових рослин і технологій їх вирощування фото, ілюстрація

Інститут садівництва Національної академії аграрних наук прозвітував про основні результати науково-дослідної роботи за програмою «Плодове та декоративне садівництво» у 2018 році. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

В рамках програми досліджень виконано 47 завдань. Фундаментальні дослідження були спрямовані на створення високопродуктивних, стійких сортів плодових і ягідних культур, удосконалення методів прискорення і підвищення результативності селекційного процесу, розроблення сортоспецифічних елементів методики прискореного розмноження рослин в культурі тканин, методики детекції та ідентифікації вірусних патогенів смородини, порічок та аґрусу тощо.

Прикладні дослідження стосувалися удосконалення технологій вирощування садивного матеріалу та виробництва плодів і ягід, зокрема кісточкових порід, засобів механізації технологічних процесів в ягідництві, створення нових та поповнення існуючих колекцій декоративних рослин різних напрямів використання, адаптованих до відповідних місцевих умов.

Загалом над цими дослідженнями у 2018 році працювали 195 фахівців, з них 18 докторів і 70 кандидатів. За результатами науково-дослідної роботи зареєстровано 17 об'єктів права інтелектуальної власності, серед яких сорти плодових рослин, технології вирощування, методи досліджень та укладено 309 угод на їх використання.

Ключові слова: НААН, Україна, рослини

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0