Спецвозможности
Новости

На Житомирщині створюють унікальне підприємство — восково-вощинний завод

30.11.2022
353
На Житомирщині створюють унікальне підприємство — восково-вощинний завод фото, иллюстрация

Через повномасштабну війну харківська та житомирська компанії поєднують потужності у восково-вощинне підприємство, яке базуватиметься у Житомирі. Підприємство має унікальні технології та стане єдиним у своєму роді в Україні, розповіли очільники обох компаній: директор житомирського ТОВ «Агрофірма «Бджоловод», почесний пасічник України Юрій Кулаков та директор харівської компанії «Бджолопродукт» – віце-президент Спілки пасічників України Денис Солдатов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uprom.info.

Рішення про переміщення підприємства з Харківщини було непростим, каже Денис Солдатов, але нині в умовах війни головне – зберегти унікальні технології та напрацювання.

“Наше виробництво пов’язане не лише з воском, а й з технологіями виробництва продуктів бджільництва та використання їх у парфумерії, косметології та інших сферах, – каже Юрій Кулаков. – Наше основне завдання: створити підприємство, яке буде виробляти продукцію органічного походження, якою ми забезпечуватимемо наших пасічників. У нас є напрацювання стосовно того, як відновити віск для бджоли, щоб він був природнім».

Виробництво, яке нині переміщується з Харківської області до Житомира – це унікальне підприємство, що виробляло вощину для всіх провідних органічних пасік України.

На новому місці підприємці планують створити мінімум сім робочих місць, а якщо вдасться втілити всі задумки – дати роботу понад п’ятдесяти найманим працівникам. Люди, які займатимуться логістикою, будуть залучені окремо. Робочою назвою нового підприємства поки що є «Житомирський восково-вощинний завод».

«На жаль, повний склад унікальних фахівців зберегти не вдалося, тож на новому місці доведеться готувати нових. Процес складний і тривалий, адже потрібних виробництву працівників не готує жоден навчальний заклад. Плани дуже великі: до початку сезону у березні хочемо змонтувати все, сертифікувати виробництво і почати працювати на Україну і українських людей. Ми з Юрієм Кулаковим поєднали зусилля і досвід двох фахівців у цій галузі і я думаю, що це на краще, хоча приймати рішення про переїзд і було надзвичайно важко», – говорить Денис Солдатов.

Интервью
Недавно в Украине появилась еще одна общественная организация, которая декларирует защиту интересов аграриев - Всеукраинское объединение собственников земли. Эта общественная организация выделяется на фоне целого ряда подобных тем, что... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Как только уборка озимых полностью завершилось, сайт «Пропозиція» обратился к заместителю директора по научной работе Института физиологии и генетики растений НАН Украины, доктору биологических наук, профессору, член-корреспонденту НАН... Подробнее

1
0