Спецможливості
Новини

На Волині стартували жнива. Врожайність озимого ячменю 70 ц/га

12.07.2021
1280
На Волині стартували жнива. Врожайність озимого ячменю 70 ц/га фото, ілюстрація

Сільськогосподарська техніка вперше виїхала на поля господарства, що поблизу Луцька. Тут молотять 100 гектарів озимого ячменю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynpost.

«Впродовж дня роботу планують завершити», — розповів агроном підприємства Микола Романюк.

Комбайнер Микола Пушкарук каже — це його 21-і жнива. Сьогодні почав молотити озимий ячмінь. Цілий рік техніка стояла у гаражі, перед початком жнив її потрібно випробувати та підготувати до виходу у поле. Жатка на його комбайні має 9 метрів. 

«Днем раніше жнива не розпочинали, бо в ячменю була ще висока вологість, 9 липня техніку вивели у поле», — розповідає агроном Микола Романюк.

«Врожай озимого ячменю у господарстві планують зібрати за день», — каже директор відділу сільськогосподарського підприємства Олександр Шумський.

Додає: «Цього року, у зв'язку з погодними умовами, жнива змістилися на два тижні та розпочалися пізніше».

«Врожай озимого ячменю у господарстві 70 центнерів з гектара. Види на врожайність пшениці та ріпаку, теж хороші, але ми залежимо від погодних умов, — каже керівник сільгосппідприємства Віктор Шумський. — Якщо погодні умови сприятимуть через 10 днів тут почнуть молотити ріпак та озиму пшеницю».

Зі слів керівника обласного управління агропромислового розвитку Юрія Горбенка, торік зібраний урожай зернових був рекордним, цього року очікують не менші врожаї.

Загалом в області посіяно 316 тисяч га зернових. З них — 160 тисяч складає озима пшениця, 23 тисячі озиме жито, майже 6 тисяч гектарів озимого ячменю, кукурудзи — 47 тисяч, соняшника — 41 тисяча, сої — 38 тисяч і гречки 2 тисячі гектарів.

 

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд

1
0